bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 63,994.15 1.36%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 3,422.49 0.62%
bnb
BNB (BNB) $ 571.97 0.46%
solana
Solana (SOL) $ 163.60 2.75%
xrp
XRP (XRP) $ 0.554039 4.60%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.42469 4.84%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.120032 1.88%

CME Ethereum (ETH) Vadeli İşlemleri Başladı

cme ethereum eth vadeli islemleri basladi

Chicago Mercantile Exchange (Şikago Ticaret Borsası – CME), Ethereum (ETH) için beklenen vadeli işlem sözleşmelerini başlattı.

Geçtiğimiz Aralık ayında duyurulan Ethereum vadeli işlemleri, pazar günü geç saatlerde başladı. Ethereum, spot piyasada 1.600 dolardan işlem görürken, kontrat açılışı 1.669 dolardan gerçekleşti. CME, şimdiye kadar 77 sözleşme ile işlem yaptı.

CME’nin bu ürünü, dünyanın ilk düzenlemeye tabi Ethereum vadeli işlemler ürünüdür. Birçok yorumcuya göre, Ethereum vadeli işlemleri kurumsal bir talep oluşturabilir ve son ralliyi güçlendirebilir. Messari kurucu ortağı Qiao Wang konu hakkında şunları söyledi:

“BTC’yi satın alan en eski geleneksel finans kurumları, henüz satın alınmamışlarsa, zaten ETH’ye bakıyorlar. Ve haklı olarak böyleler. En çok kullanılan kripto ağı + finansın geleceği + potansiyel bir deflasyonist para politikası anlatımı onu son derece çekici kılıyor.”

Wang’e göre Ethereum, uzun vadede 5.000 dolar ve üzerine çıkabilir. Lider altcoin, CME vadeli işlemlerinin duyurulmasının ardından yaklaşık üç kat değer kazandı. Önde gelen ekonomistlerden biri olan Alex Krüger da attığı bir tweet ile Ethereum’da önemli bir çöküş olasılığı olmadığını söyledi:

“Piyasa artık daha olgun, makro farklı ve işin içinde farklı oyuncular var.”

Cuma günü 1700 doları aşarak yeni bir tüm zamanların en yüksek seviyesi belirleyen Ethereum, yayın saati itibariyle 1.645 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.

btchaber bh logo

BTCHaber

2016’da kurulan BTCHaber, kendi yazar kadrosu ile özgün yazılar ve içerikler üretmekte, yerli ve yabancı kaynakları takip ederek doğruluğu teyit edilmiş sadece önemli ve öne çıkan haberleri sunmaktadır. BTCHaber, kripto para piyasasının her geçen gün büyüdüğü bu dijital çağda yeni yatırım yollarının keşfetmek, gelişmeleri anbean takip etmek ve kullanıcıları doğru bilgiye ulaştırmak için kurulmuş güncel Bitcoin ve diğer kripto paraların konu alındığı haber platformudur.
https://www.btchaber.com/

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
Bağlantıyı kopyala