bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 64,574.30 1.08%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 3,462.94 0.51%
bnb
BNB (BNB) $ 574.32 1.01%
solana
Solana (SOL) $ 160.36 0.95%
xrp
XRP (XRP) $ 0.577637 7.24%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.436075 4.09%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.121871 3.42%

CBDC’lerin ve Kripto Varlıkların Geleceği Konuşulacak (Sponsorlu)

cbdclerin ve kripto varliklarin gelcegi konusulacak

Son yıllarda küresel finansın DNA’sı yavaş yavaş değişiyor. Bunun sebebi ise kripto varlıklar ve tabii ki kripto varlıkların en önemli gücü olan blockchain teknolojisi. Bu alanda hızlı bir yükseliş yaşandığı için Merkez Bankaları da paranın doğasını yeniden şekillendirmek için harekete geçiyor. Para birimlerinin özelliklerini neredeyse baştan yazmaya çalışıyorlar. Bu da karşımıza CBDC’yi (Merkez Bankası Dijital Para Birimi) çıkarıyor. Forbes ve Celo da CBDC’lerin ve kripto varlıkların geleceğini konuşmak için bir etkinlik düzenliyor.

Forbes ve Celo Etkinliği 28 Eylül’de

Forbes ve Celo, hem merkez bankaları tarafından geliştirilen dijital para birimlerini hem de kripto para birimlerini mercek altına alıyor. Bunun için merkez bankası liderleri, özel bankacılık yöneticileri ve bu gelişen teknolojinin planlanmasında aktif rol oynayan şirketleri bir araya getiriyor.

cbdclerin ve kripto varliklarin gelcegi konusulacak 2

28 Eylül günü düzenlenecek olan etkinlikte merkez bankalarının aldığı kararlar, bu yeni para türünün güvenliğinin nasıl sağlanacağı, bu güvenin nasıl güçleneceği ve sınırları aşacağı keşfedilecek.

Etkinliğin açılış konuşmasını Celo Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi Richard D. Parsons yapacak.

Etkinliğin başlangıç saati 17:00 TSİ, bitiş saati ise 19:00 TSİ olarak belirlendi. Sanal olarak düzenlenecek etkinlik hakkında daha fazla bilgi almak ve katılım için kayıt olmak isterseniz, buraya tıklayabilirsiniz.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.

btchaber bh logo

Hazal Orta

Hazal, 1990 yılında, ailenin tek çocuğu olarak, İstanbul’un Fatih ilçesinde doğdu. Hayatının ilk 18 yılını İstanbul’da geçirdikten sonra üniversitede Turizm ve Otel İşletmeciliği okumak için Isparta’nın yolunu tuttu. Eğitim hayatı boyunca yalnızca stajlarda turizm sektörüyle ilgilendi. Üniversite eğitiminin ilk yıllarında Work&Travel programıyla Amerika Birleşik Devletleri’nde üç aylık bir turizm deneyimi elde etti ve bu kariyerini, burada noktaladı. Eğitimi boyunca hiçbir gün bile turizmde bir kariyer hedeflemediği için okul biter bitmez kendine yeni bir çıkış aradı. Yazmaya ve yazılı basını takip etmeye olan ilgisiyle birlikte de kendini bilgisayar başında haber yazmaya çalışırken buldu. Editörlük kariyerine 2012 yılında, otomobil haberleri yazmaya çabalayarak başlayan Hazal, kariyerinin ilk yıllarında hem haberciliğin hem de dijital yayıncılığın dinamiklerini öğrenmeye başladı. SEO kelimesiyle tanışması da bu yıllara dayanıyor. Yaklaşık 6 yıl boyunca yerli ve yabancı basını yakından takip ederek en doğru bilgiyi, hızlı ve sade bir şekilde okurlarla buluşturmanın ne kadar önemli olduğunu öğrendi. 6 yıllık bu otomotiv haberleri geçmişinin ardından ise soluğu teknoloji basınında aldı. Teknoloji basınındaki kariyerine Yazı İşleri Müdürü olarak başlayan Hazal, içerik üretiminin yanında yönetimi konusunda da önemli deneyimler elde etti. Bu süreçte hem teknoloji hem de otomotiv basınındaki bazı dergilerde de Yazı İşleri Müdürü ve Editör olarak görev alarak, basılı yayınlara dair de tecrübeler edindi. Farklı ekiplerle ve farklı sektörlerde çalışmanın çok yönlülüğe önemli katkılar sağladığını düşünen Hazal, yeni dönemde ise uzun suredir heyecan duyduğu blockchain teknolojisine daha fazla ilgi göstermeye başladı ve kariyerine de, teknolojiyle olan dirsek temasını kesmeden, bu doğrultuda devam etmeye karar verdi. Teknolojinin kanatları altındaki blockchain, NFT ve kripto para terimlerine aşina olan Hazal’ın yolu da böylelikle Kriptomeda ile kesişmiş oldu. BTCHaber.com'da Yönetici Editör görevini üstlenen Hazal, yazmaya bu çatı altında devam ediyor. Boş zamanlarında farklı alanlarda okumalar yapan Hazal, iyi yazmanın çok okumaktan geçtiğine inanıyor. Bilgisayar başından kalktığında ise soluğu dijital içerik platformlarında alıyor.

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
Bağlantıyı kopyala