bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 59,628.98 1.83%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 3,181.26 1.03%
bnb
BNB (BNB) $ 533.04 0.43%
solana
Solana (SOL) $ 144.17 3.18%
xrp
XRP (XRP) $ 0.529661 1.96%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.428282 0.78%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.111684 2.01%

Cardano Vakfı, E-Spor Devi Rival ile Anlaştı

cardano vakfi e spor devi rival ile anlasti

Cardano Vakfı, blockchain teknolojisinin benimsenmesi adına oyunculara yönelik bir adım attı. Bu adımda NFT’leri kullanacak. Yapılan resmi duyuruya göre, Cardano Vakfı, NFT kampanyalarını desteklemek için oyun şirketi Rival ile ortaklık kurdu.

Cardano ve Rival arasındaki işbirliği için her iki şirketin de yönetici düzeyinde açıklamalar geldi.

Cardano Vakfı, Rival için NFT desteği sağlayacak

Rival ve Cardano Vakfı arasındaki işbirliği, markaları ve kuruluşları, oyunların popülerliği aracılığıyla topluluk oluşturma konusunda güçlendirecek. Organizasyonlar, takımlar ve ligler dahil kurumsal ortaklar, etkileşimi daha da artırmak için çeşitli sadakat teşvikleri sunabilecek. Ayrıca, NFT kampanyaları oluşturulabilecek.

cardano vakfi e spor devi rival ile anlasti 2

Konuyla ilgili Cardano Vakfı CEO’su Frederik Gregaard şunları söyledi:

“Cardano Vakfı’nda Cardano blok zincirinin benimsenmesini ve kullanılmasını sağlamaya odaklandık. Benimseme sağlamak için, dünya çapında 2,8 milyar oyuncudan oluşan bir pazara girmek iyi bir yolu olabilir. Oyuncular, sanal para birimi uygulamalarını içeren en eski oyunlardan bazılarıyla, tokenleştirmeye zaten aşina. Rival ile ortaklığımız birçok yönden doğal bir adım”

Rival CEO’su Matt Virtue da ortaklığı şu sözlerle değerlendirdi:

“Cardano ile ortaklığımız, Rival’ın blockchaine girişini işaret ediyor. Bu, oyun ve e-spordaki sınırsız potansiyeli ortaya çıkarmak için kurumsal bir platform çözümü olarak evrimimizde önemli bir adım. Cardano ile entegrasyon, hem oyuncular hem de ortaklar için tüm Rival deneyimini en üst düzeye çıkarmamıza ve kişiselleştirmemize yardımcı olacak”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.

btchaber bh logo

Hazal Orta

Hazal, 1990 yılında, ailenin tek çocuğu olarak, İstanbul’un Fatih ilçesinde doğdu. Hayatının ilk 18 yılını İstanbul’da geçirdikten sonra üniversitede Turizm ve Otel İşletmeciliği okumak için Isparta’nın yolunu tuttu. Eğitim hayatı boyunca yalnızca stajlarda turizm sektörüyle ilgilendi. Üniversite eğitiminin ilk yıllarında Work&Travel programıyla Amerika Birleşik Devletleri’nde üç aylık bir turizm deneyimi elde etti ve bu kariyerini, burada noktaladı. Eğitimi boyunca hiçbir gün bile turizmde bir kariyer hedeflemediği için okul biter bitmez kendine yeni bir çıkış aradı. Yazmaya ve yazılı basını takip etmeye olan ilgisiyle birlikte de kendini bilgisayar başında haber yazmaya çalışırken buldu. Editörlük kariyerine 2012 yılında, otomobil haberleri yazmaya çabalayarak başlayan Hazal, kariyerinin ilk yıllarında hem haberciliğin hem de dijital yayıncılığın dinamiklerini öğrenmeye başladı. SEO kelimesiyle tanışması da bu yıllara dayanıyor. Yaklaşık 6 yıl boyunca yerli ve yabancı basını yakından takip ederek en doğru bilgiyi, hızlı ve sade bir şekilde okurlarla buluşturmanın ne kadar önemli olduğunu öğrendi. 6 yıllık bu otomotiv haberleri geçmişinin ardından ise soluğu teknoloji basınında aldı. Teknoloji basınındaki kariyerine Yazı İşleri Müdürü olarak başlayan Hazal, içerik üretiminin yanında yönetimi konusunda da önemli deneyimler elde etti. Bu süreçte hem teknoloji hem de otomotiv basınındaki bazı dergilerde de Yazı İşleri Müdürü ve Editör olarak görev alarak, basılı yayınlara dair de tecrübeler edindi. Farklı ekiplerle ve farklı sektörlerde çalışmanın çok yönlülüğe önemli katkılar sağladığını düşünen Hazal, yeni dönemde ise uzun suredir heyecan duyduğu blockchain teknolojisine daha fazla ilgi göstermeye başladı ve kariyerine de, teknolojiyle olan dirsek temasını kesmeden, bu doğrultuda devam etmeye karar verdi. Teknolojinin kanatları altındaki blockchain, NFT ve kripto para terimlerine aşina olan Hazal’ın yolu da böylelikle Kriptomeda ile kesişmiş oldu. BTCHaber.com'da Yönetici Editör görevini üstlenen Hazal, yazmaya bu çatı altında devam ediyor. Boş zamanlarında farklı alanlarda okumalar yapan Hazal, iyi yazmanın çok okumaktan geçtiğine inanıyor. Bilgisayar başından kalktığında ise soluğu dijital içerik platformlarında alıyor.

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
Bağlantıyı kopyala