bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 57,593.43 0.25%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 3,104.13 1.76%
bnb
BNB (BNB) $ 523.46 1.22%
solana
Solana (SOL) $ 140.79 0.27%
xrp
XRP (XRP) $ 0.433735 0.22%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.386243 3.32%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.109177 2.18%

Cardano Kurucusu Charles Hoskinson’dan IMF Eleştirisi

cardano kurucusu charles hoskinsondan imf elestirisi

Input Output Global CEO’su ve Cardano Vakfı’nın kurucusu Charles Hoskinson, Twitter hesabı üzerinden Uluslararası Para Fonu’nu (IMF) eleştirdi. Yönetici, IMF’nin gelişmekte olan piyasalar tarafından, kripto varlıkların benimsenmesine karşı yaptığı son açıklama hakkında yorum yaptı.

IMF, gelişmekte olan ülkelerin kripto varlıkların benimsenmesi gelecekte sermaye kontrollerini bozabileceği ve kısa vadede bu bölgelerde finansal istikrarı etkileyebileceği konusunda uyardı.

Söz konusu IMF tarafından yapılan bu açıklama; El Salvador ve Latin Amerika’daki diğer ülkeler tarafından Bitcoin’in benimsenmesine bir yanıt niteliğinde oldu. Ayrıca Chainlink tarafından sağlanan verilere göre, Hindistan kripto yasağına rağmen, Pakistan ve Vietnam gibi ülkelerde kripto benimsenmesi gün geçtikçe artıyor.

cardano kurucusu charles hoskinsondan imf elestirisi 2

Charles Hoskinson IMF’nin Açıklamasını Eleştirdi

Charles Hoskinson, IMF son yaptığı açıklamaya yanıt olarak bir paylaşım yaptı. Hoskinson; kripto paranın bu ülkeleri, merkezi olmayan kripto para birimlerinin aksine, IMF ve yerel merkez bankalarının kontrol ettiği hiperenflasyondan ve oldukça merkezileşmiş raylardan kurtaracağını dile getirdi.

Hoskinson ayrıca, IMF’nin kriptoyla ilgili son uyarısına yanıt olarak; gelişmekte olan pazarlarda kripto benimsemenin kendileri için faydalı olduğunu söyledi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.

btchaber bh logo

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı.

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
Bağlantıyı kopyala