Cardano Kurucusu Charles Hoskinson’dan IMF Eleştirisi

cardano kurucusu charles hoskinsondan imf elestirisi

Input Output Global CEO’su ve Cardano Vakfı’nın kurucusu Charles Hoskinson, Twitter hesabı üzerinden Uluslararası Para Fonu’nu (IMF) eleştirdi. Yönetici, IMF’nin gelişmekte olan piyasalar tarafından, kripto varlıkların benimsenmesine karşı yaptığı son açıklama hakkında yorum yaptı.

IMF, gelişmekte olan ülkelerin kripto varlıkların benimsenmesi gelecekte sermaye kontrollerini bozabileceği ve kısa vadede bu bölgelerde finansal istikrarı etkileyebileceği konusunda uyardı.

Söz konusu IMF tarafından yapılan bu açıklama; El Salvador ve Latin Amerika’daki diğer ülkeler tarafından Bitcoin’in benimsenmesine bir yanıt niteliğinde oldu. Ayrıca Chainlink tarafından sağlanan verilere göre, Hindistan kripto yasağına rağmen, Pakistan ve Vietnam gibi ülkelerde kripto benimsenmesi gün geçtikçe artıyor.

cardano kurucusu charles hoskinsondan imf elestirisi 2

Charles Hoskinson IMF’nin Açıklamasını Eleştirdi

Charles Hoskinson, IMF son yaptığı açıklamaya yanıt olarak bir paylaşım yaptı. Hoskinson; kripto paranın bu ülkeleri, merkezi olmayan kripto para birimlerinin aksine, IMF ve yerel merkez bankalarının kontrol ettiği hiperenflasyondan ve oldukça merkezileşmiş raylardan kurtaracağını dile getirdi.

Hoskinson ayrıca, IMF’nin kriptoyla ilgili son uyarısına yanıt olarak; gelişmekte olan pazarlarda kripto benimsemenin kendileri için faydalı olduğunu söyledi.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 597.286,93 TL 5,02%
ethereum
Ethereum (ETH) 35.498,90 TL 2,17%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 4.486,90 TL 0,63%
tether
Tether (USDT) 9,29 TL 0,29%
cardano
Cardano (ADA) 19,50 TL 1,48%
xrp
XRP (XRP) 10,03 TL 0,17%
solana
Solana (SOL) 1.430,62 TL 1,82%
polkadot
Polkadot (DOT) 378,99 TL 0,29%
usd-coin
USD Coin (USDC) 9,29 TL 0,16%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) 2,27 TL 2,57%
Copy link
Powered by Social Snap