bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 68,127.25 1.47%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 3,516.27 0.04%
bnb
BNB (BNB) $ 602.35 1.18%
solana
Solana (SOL) $ 184.20 5.50%
xrp
XRP (XRP) $ 0.600943 1.21%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.438246 0.15%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.140045 4.22%

Call of Duty: Warzone Hack’lendi, Saldırganlar Bitcoin ile Fidye İstedi

Call of Duty Warzone Hacklendi Saldirganlar Bitcoin ile Fidye Istedi

Call of Duty: Warzone oyuncuları hesapların çalınmasından şikayetçi oldu. Hacker’lar, Bitcoin ile fidye ödenmesini talep ediyor. Oyuncular, Activision Blizzard’ın yardım etme konusunda çok istekli olmadığını söylüyor.

Activision Blizzard’ın Call of Duty: Warzone oyunu, bu yılın en büyük oyunlarından biri oldu. Oyun Mart ayında piyasaya sürüldü ve Epic Games’in Fortnite’ına alternatif bir battle royale oyunu oldu. Ancak oyunun popülaritesi bir yandan da onu hacker’lar için daha büyük bir hedef haline getirdi.

Hacker saldırısının oyuncuların Warzone hesaplarını tehlikeye attığı ve hesapları gerçek sahiplerine iade etmek için Bitcoin ile fidye ödemesi talep ettikleri bildirildi.

Call of Duty: Warzone’u indirmek ve oynamak ücretsiz olsa da Activision Blizzard, oyuncuların gerçek parayla oyun içi para birimi satın alarak satın alabilecekleri çeşitli premium öğeler satıyor. Ciddi oyuncular, özellikle salgın sırasında bu yıl oyuna potansiyel olarak yüz binlerce saat harcadılar ve bazı oyuncuların Warzone’da yüzlerce veya binlerce dolar harcamış olduğu da bildiriliyor. Bu durum, kullanıcı hesaplarını hacker’lar için özellikle değerli hale getirebilir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.

btchaber bh logo

BTCHaber

2016’da kurulan BTCHaber, kendi yazar kadrosu ile özgün yazılar ve içerikler üretmekte, yerli ve yabancı kaynakları takip ederek doğruluğu teyit edilmiş sadece önemli ve öne çıkan haberleri sunmaktadır. BTCHaber, kripto para piyasasının her geçen gün büyüdüğü bu dijital çağda yeni yatırım yollarının keşfetmek, gelişmeleri anbean takip etmek ve kullanıcıları doğru bilgiye ulaştırmak için kurulmuş güncel Bitcoin ve diğer kripto paraların konu alındığı haber platformudur.
https://www.btchaber.com/

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
Bağlantıyı kopyala