Call of Duty: Warzone Hack’lendi, Saldırganlar Bitcoin ile Fidye İstedi

Abone Ol:google-news
0
08/09/2020

Call of Duty: Warzone oyuncuları hesapların çalınmasından şikayetçi oldu. Hacker’lar, Bitcoin ile fidye ödenmesini talep ediyor. Oyuncular, Activision Blizzard’ın yardım etme konusunda çok istekli olmadığını söylüyor.

Activision Blizzard’ın Call of Duty: Warzone oyunu, bu yılın en büyük oyunlarından biri oldu. Oyun Mart ayında piyasaya sürüldü ve Epic Games’in Fortnite’ına alternatif bir battle royale oyunu oldu. Ancak oyunun popülaritesi bir yandan da onu hacker’lar için daha büyük bir hedef haline getirdi.

Hacker saldırısının oyuncuların Warzone hesaplarını tehlikeye attığı ve hesapları gerçek sahiplerine iade etmek için Bitcoin ile fidye ödemesi talep ettikleri bildirildi.

Call of Duty: Warzone’u indirmek ve oynamak ücretsiz olsa da Activision Blizzard, oyuncuların gerçek parayla oyun içi para birimi satın alarak satın alabilecekleri çeşitli premium öğeler satıyor. Ciddi oyuncular, özellikle salgın sırasında bu yıl oyuna potansiyel olarak yüz binlerce saat harcadılar ve bazı oyuncuların Warzone’da yüzlerce veya binlerce dolar harcamış olduğu da bildiriliyor. Bu durum, kullanıcı hesaplarını hacker’lar için özellikle değerli hale getirebilir.

Kaynak: decrypt.co

BTCHaber E-Posta Bültenine Abone Olun!

Diğer 1.025 kişiye katılın ve bugün bizimle kripto para yolculuğunuza başlayın.

Asla istenmeyen posta göndermeyeceğiz ve kişisel bilgilerinizi kimseyle paylaşmayacağız.

BTCHaber

2016’da kurulan BTCHaber, kendi yazar kadrosu ile özgün yazılar ve içerikler üretmekte, yerli ve yabancı kaynakları takip ederek doğruluğu teyit edilmiş sadece önemli ve öne çıkan haberleri sunmaktadır. BTCHaber, kripto para piyasasının her geçen gün büyüdüğü bu dijital çağda yeni yatırım yollarının keşfetmek, gelişmeleri anbean takip etmek ve kullanıcıları doğru bilgiye ulaştırmak için kurulmuş güncel Bitcoin ve diğer kripto paraların konu alındığı haber platformudur.

https://www.btchaber.com/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

bitcoin
Bitcoin (BTC) 328.007,90 TL 8,85%
ethereum
Ethereum (ETH) 20.947,55 TL 3,62%
tether
Tether (USDT) 8,39 TL 0,14%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 3.049,44 TL 4,86%
cardano
Cardano (ADA) 12,92 TL 2,80%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) 2,72 TL 3,03%
xrp
XRP (XRP) 7,40 TL 5,12%
usd-coin
USD Coin (USDC) 8,39 TL 0,40%
polkadot
Polkadot (DOT) 183,75 TL 4,44%
uniswap
Uniswap (UNI) 193,40 TL 6,31%
Share via
Copy link
Powered by Social Snap