Bitstamp USA CEO’su: Kripto Benimsemesi Henüz Erken Aşamada

bitstamp

Bitstamp USA CEO’su Bobby Zagotta, kripto paranın büyük finans aktörleri tarafından benimsenmesi sebebiyle, yükseliş ve düşüş dalgalarının devam edeceğini söyledi.

Bitstamp USA CEO’su Robert “Bobby” Zagotta yapmış olduğu röportajda, kripto varlık endüstrisinin 12 yıldan beri var olduğunu ancak buna rağmen küresel benimseme için hala erken bir aşamada yer aldığını belirtti.

“Yaklaşık 10 yıl önce kripto, kelimenin tam anlamıyla bir kanun kaçağı ve yeraltı kavramıydı. Şimdi büyük finans kuruluşları kripto paraya girdi ya da girmeyi düşünüyor. Bu yüzden kabul eğrisinin nasıl değiştiğini görmek kesinlikle şaşırtıcı”

Bitstamp geçtiğimiz hafta 10. yıl dönümünü kutladı. Şirketin hacmi, geçtiğimiz yıla kıyasla %512 oranında artış gösterdi. Borsa bununla birlikte müşteri sayısında da %197’lik bir artış yaşandığını kaydetti.

Bitstamp, ABD’de açıldığından beri kurumsal yatırımcılarda %666, bireysel yatırımcılarda ise %1934 oranında büyüme kaydetti.

Zagotta, kripto ekosistemi içerisinde yer alan geleneksel finansı tamamen devre dışı bırakma fikrine ise sıcak bakmıyor. Zagotta, kripto ile geleneksel finans arasında bir köprü kurmanın önemli olduğunu düşünüyor.

“Geleneksel finansal kurumlarla savaşmak istemiyorum. Onlara yardım etmek ve bu konsepti dünyaya getirmemize yardım etmek istiyorum”

Zagotta, kripto endüstrisinin de düzenlemeler için çalışması gerektiğine inanıyor.

“Bu kavramın küresel olarak benimsenmesiyle gerçekten ilgileniyorsanız, düzenleyicilerle birlikte çalışmalı ve akıllı seçimler yapmalarına yardımcı olmalısınız. Çünkü bu yaygın bir şekilde benimsenmesi için gerekli bir koşuldur”

Cem Yavuz

Cem Yavuz

2 Ekim 1992 tarihinde İzmir’de dünyaya gelen Cem Yavuz, ilköğretimi yine doğduğu şehirde tamamladı. Liseyi İstanbul’da okuyan Cem, tarihe olan ilgisi sebebiyle üniversite eğitimini Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’nin Tarih bölümünde tamamladı. Cem’in ilk iş deneyimi arşiv çalışmaları üzerine oldu. Bahçelievler Belediyesi’nin tapu arşivinde görev alan Cem, web siteleri için makale yazmaya ise 2014 yılında başladı. 2014 yılından beri aktif olarak onlarca farklı konuda makale kaleme aldı. Cem bu süreç içerisinde, birçok tanınmış markanın web sitesi içeriklerini de üretti. Cem üniversiteden mezun olmasının ardından farklı sektörlerde de çalıştı. Ünlü bir GSM operatörünün tanıtımı üzerine çeşitli görevlerde bulunan Cem, tekstil sektöründe de bir yıldan fazla çeşitli görevler yaptı. Cem, ilk olarak devlet okulunda tarih öğretmenliği stajını tamamladı. Daha sonra özel bir kuruluşta bir dönem tarih öğretmenliği de yaptı. Cem’in kripto para sektörüne girişi ise 2017 yılındaydı. Kripto paralarla tesadüfen tanışan Cem, Ethereum’u oldukça ilgi çekici bulmuş ve bu konuyu araştırma yoluna gitmişti. Çeşitli kripto para borsaları ve web siteleri için rehber içerikler kaleme aldı. Rehber içerikler daha çok kripto paraların tanıtımı üzerineydi. Ayrıca blockchain teknolojisi ve kripto para madenciliği hakkında da birçok bilgilendirici yazı kaleme aldı. Daha sonra çeşitli kripto para haber sitelerinde düzenli olarak yazarlık yapan Cem, şu anda Kriptomeda yayınlarından Coinkolik ve BTCHaber’de editör olarak görev yapıyor. Cem’in kripto paraların yanı sıra farklı ilgi alanları da bulunuyor. Tarih lisans eğitimini tamamlayan Cem, hala tarihle ilgilenmeyi sürdürüyor. Özellikle Ortaçağ Türk Tarihi konusunda oldukça ilgi duyan Cem, bir dönem yerel bir gazetede tarih ağırlıklı köşe yazıları da kaleme aldı. Cem’in hobileri arasında edebiyat, sinema ve spor önemli bir yer tutuyor. Özellikle Rus edebiyatına yoğun bir ilgisi olan Cem, modern klasiklerle de bir hayli ilgi duyuyor. Cem’in tarihi filmlere de büyük bir ilgisi söz konusu. Özellikle Ortaçağ’ı konu alan filmleri yakınen takip ediyor. Cem birçok spor branşını da takip ediyor. Futbol, basketbol ve tenis, Cem’in en çok takip ettiği spor branşları arasında yer alıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 394.709,57 TL 3,38%
ethereum
Ethereum (ETH) 28.371,74 TL 2,13%
cardano
Cardano (ADA) 19,98 TL 3,01%
tether
Tether (USDT) 8,46 TL 0,10%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 3.429,42 TL 0,96%
xrp
XRP (XRP) 9,06 TL 0,03%
solana
Solana (SOL) 1.237,06 TL 15,27%
polkadot
Polkadot (DOT) 311,57 TL 2,75%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) 2,02 TL 0,09%
usd-coin
USD Coin (USDC) 8,46 TL 0,06%
Copy link
Powered by Social Snap