Bitcoin Madencileri Ağustos Ayında 1.41 Milyar Dolar Gelir Elde Etti

bitcoin madencileri agustos ayinda 1 41 milyar dolar gelir elde etti

The Block Research tarafından derlenen verilere göre, Bitcoin madencileri Ağustos ayı boyunca yaklaşık 1.41 milyar dolar gelir getirdi.

bitcoin madencileri agustos ayinda 1 41 milyar dolar gelir elde etti 3
Kaynak: The Block

Bu rakam, Mart ayında açıklanan tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 1.75 milyar doların altında yer alsa da Temmuz ayındaki 971.83 milyon dolarlık gelire göre yaklaşık %45’lik bir artışı temsil ediyor.

Ağustos gelirinin büyük çoğunluğu blok sübvansiyonu veya bir madenci tarafından başarılı bir şekilde blok oluşturulduğunda alınan 6.25 BTC şeklinde geldi.

Ağustos ayı ayrıca işlem ücretinin toplam Bitcoin madenciliği gelirine kıyasla payının düştüğü üst üste dördüncü ayı temsil ediyor. İşlem ücreti payı Temmuz’da %3.1’den Ağustos’ta %1.35’e düştü. Bu ise genel olarak %56’lık bir düşüşe karşılık geliyor.

bitcoin madencileri agustos ayinda 1 41 milyar dolar gelir elde etti 4
Kaynak: The Block

Dilek Sarı

Dilek Sarı

Dilek, 1992 yılında İzmir’de doğdu. İlkokul, ortaokul ve lise öğrenimini İzmir’de tamamladı ve 2010 yılında Adnan Menderes Üniversitesi Sosyoloji bölümüne başladı. 2014 yılında buradan mezun olan Dilek, alanda kalmak ve akademik çalışmalar yürütmek amacıyla aynı yıl Ege Üniversitesi Genel Sosyoloji ve Metodoloji anabilim dalında yüksek lisans eğitimine başladı. Yüksek lisans tezini “Risk Toplumu” ve “Korku Kültürü” üzerine yapan Dilek, daha sonra akademi ile arasındaki fikir ayrılıkları ve kripto varlıklara artan ilgisi nedeniyle bu sektöre adım attı. 2019 başlarında yerli bir kripto varlık işlem platformunda Sosyal Medya Uzmanı olarak görev alan Dilek, burada bulunduğu yaklaşık iki sene boyunca, alana ilişkin bilgi birikimini artırmaya yönelik çalışmalarda bulundu. Bir taraftan alana ilişkin teorik bilgilerini geliştirirken, diğer taraftan bu bilgileri pratiğe dökmek için çaba gösterdi. Öte yandan, yaklaşık beş yıldır sürdürdüğü SEO uyumlu içerik üretimi, İngilizce çeviri ve grafik tasarım çalışmalarına freelancer olarak devam etti. 2020 yılı sonlarında Kriptomeda’ya katılan Dilek, Coinkolik ve BTCHaber’de İçerik Editörü olarak çalışmaya başladı. O zamandan bu yana burada görev almayı sürdürdü ve alana ilişkin bilgilerini derinleştirirdi. Dilek şimdi zincir üstü analiz ve DeFi ürünleri hakkında kendini geliştirmeye çalışıyor ve NFT alanını ise yakından takip ediyor. Blokzinciri teknolojisinin yazılım yönüne de ilgi duyan Dilek, ilerleyen yıllarda bu alan hakkında da bilgi sahibi olmayı umut ediyor. Dilek kripto varlıkların yanı sıra müzik, deneysel sinema, modern psikoloji, astronomi ve doğa sporlarına ilgi duyuyor. Uzaya ilişkin fenomenler hakkında araştırma yapmayı seven, alana dair haber ve bilimsel çalışmaları yakından takip eden Dilek, amatör olarak astrofotoğrafçılık da yapıyor. Aynı zamanda amatör bir kuş gözlemcisi olan Dilek, İzmir’de aktif olarak çalışmalar yürüten Doğa Derneği’nin etkinliklerini yakından takip ediyor. Etik sebeplerle vegan bir yaşam tarzını benimsemesi nedeniyle her türlü hayvan sömürüsüne karşı duruyor. Psikoloji alanına dair akademik makaleler okumayı, müzik festivallerine katılmayı, deneysel filmler izlemeyi, blokzinciri teknolojisini konu alan kitaplar okumayı ve yeni kültürlerle tanışmayı seviyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
323.492,07 TL 1,48%
ethereumETH/TRY
17.570,16 TL 2,82%
tetherUSDT/TRY
16,67 TL 0,05%
usd-coinUSDC/TRY
16,67 TL 0,21%
bnbBNB/TRY
3.589,66 TL 2,12%
binance-usdBUSD/TRY
16,68 TL 0,33%
xrpXRP/TRY
5,23 TL 0,48%
cardanoADA/TRY
7,44 TL 1,07%
solanaSOL/TRY
538,95 TL 2,01%
dogecoinDOGE/TRY
1,09 TL 2,20%
Bağlantıyı kopyala