Binance.US Bitcoin’deki Ani Düşüşün Nedenini Açıkladı

binance us bitcoindeki ani dususun nedenini acikladi

Binance.US, bugün erken saatlerde borsada meydana gelen aşırı oynaklığın arkasındaki neden hakkında açıklama yaptı. Borsa, Bitcoin fiyatında yaşanan ani düşüşünün, kurumsal müşterilerinden birinin alım satım algoritmasındaki bir güvenlik açığından kaynaklandığını iddia etti:      

“Kurumsal trader’larımızdan biri, alım satım algoritmalarında satışa neden olan bir hata olduğunu belirtti.”

Yaşanan problem sonrası borsadan bir sözcü, sorunun hızlı bir şekilde çözüldüğünü söyledi.

binance us bitcoindeki ani dususun nedenini acikladi 1

Binance.US’deki Anlık Bitcoin Düşüşünün Sebebi, Kurumsal Bir Müşteri

Yaşanan anlık dalgalanma, akıllara kötü senaryoları getirdi. Kazanın düşük likiditeli bir flaş kazası olduğuna dair bazı spekülasyonlar hızla yayıldı, bazı kullanıcılara göre ise düşüş hatadan kaynaklanmadı. 

65.900 dolar seviyesinden hızlı bir şekilde 8.200 dolara inen Bitcoin, anlık panik yaratsa da hata hemen düzeltildi.

Kısa bir süre önce tüm zamanların en yüksek seviyesini tazeleyen Bitcoin, dikkatleri üzerine çekti. Yeni ATH ile birlikte piyasa ise yaklaşık 2.62 trilyon dolara ulaşmış durumda. Artan talep ile birlikte Binance başta olmak üzere birçok kripto para borsası yoğun trafik altında kalmış durumda. Öyle ki sadece Binance’in işlem hacmi 100 milyar dolara geçti.

 

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 736.496,20 TL 0,86%
ethereum
Ethereum (ETH) 59.736,43 TL 1,87%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 8.151,81 TL 3,71%
tether
Tether (USDT) 12,56 TL 0,20%
solana
Solana (SOL) 2.861,35 TL 6,37%
cardano
Cardano (ADA) 20,22 TL 0,65%
xrp
XRP (XRP) 12,68 TL 0,33%
polkadot
Polkadot (DOT) 479,82 TL 0,11%
usd-coin
USD Coin (USDC) 12,56 TL 0,16%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) 2,71 TL 2,42%
Bağlantıyı kopyala