Bankacılık Devi Morgan Stanley’nin Dev Miktarda Grayscale Bitcoin Trust Hissesine Sahip Olduğu İddia Edildi

morgan 2

SEC’e yapılan bir dosyalamaya göre, bankacılık devi Morgan Stanley, dev miktarda Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) hissesine sahip durumda.

Piyasa analisti  MacroScope’un Twitter’dan yaptığı paylaşıma göre Morgan Stanley, 928.051’den fazla GBTC hissesine sahip.

Banka, 28 Haziran 2021’de Bitcoin değeri 30.000 doların altında yer alırken GBTC’de büyük bir pozisyon açıklamıştı.

Morgan Stanley tarafından yapılan dosyalamanın, yeni bir kurumsal benimseme harekatı başlatması ihtimaller arasında yer alıyor.

Cem Yavuz

Cem Yavuz

2 Ekim 1992 tarihinde İzmir’de dünyaya gelen Cem Yavuz, ilköğretimi yine doğduğu şehirde tamamladı. Liseyi İstanbul’da okuyan Cem, tarihe olan ilgisi sebebiyle üniversite eğitimini Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’nin Tarih bölümünde tamamladı. Cem’in ilk iş deneyimi arşiv çalışmaları üzerine oldu. Bahçelievler Belediyesi’nin tapu arşivinde görev alan Cem, web siteleri için makale yazmaya ise 2014 yılında başladı. 2014 yılından beri aktif olarak onlarca farklı konuda makale kaleme aldı. Cem bu süreç içerisinde, birçok tanınmış markanın web sitesi içeriklerini de üretti. Cem üniversiteden mezun olmasının ardından farklı sektörlerde de çalıştı. Ünlü bir GSM operatörünün tanıtımı üzerine çeşitli görevlerde bulunan Cem, tekstil sektöründe de bir yıldan fazla çeşitli görevler yaptı. Cem, ilk olarak devlet okulunda tarih öğretmenliği stajını tamamladı. Daha sonra özel bir kuruluşta bir dönem tarih öğretmenliği de yaptı. Cem’in kripto para sektörüne girişi ise 2017 yılındaydı. Kripto paralarla tesadüfen tanışan Cem, Ethereum’u oldukça ilgi çekici bulmuş ve bu konuyu araştırma yoluna gitmişti. Çeşitli kripto para borsaları ve web siteleri için rehber içerikler kaleme aldı. Rehber içerikler daha çok kripto paraların tanıtımı üzerineydi. Ayrıca blockchain teknolojisi ve kripto para madenciliği hakkında da birçok bilgilendirici yazı kaleme aldı. Daha sonra çeşitli kripto para haber sitelerinde düzenli olarak yazarlık yapan Cem, şu anda Kriptomeda yayınlarından Coinkolik ve BTCHaber’de editör olarak görev yapıyor. Cem’in kripto paraların yanı sıra farklı ilgi alanları da bulunuyor. Tarih lisans eğitimini tamamlayan Cem, hala tarihle ilgilenmeyi sürdürüyor. Özellikle Ortaçağ Türk Tarihi konusunda oldukça ilgi duyan Cem, bir dönem yerel bir gazetede tarih ağırlıklı köşe yazıları da kaleme aldı. Cem’in hobileri arasında edebiyat, sinema ve spor önemli bir yer tutuyor. Özellikle Rus edebiyatına yoğun bir ilgisi olan Cem, modern klasiklerle de bir hayli ilgi duyuyor. Cem’in tarihi filmlere de büyük bir ilgisi söz konusu. Özellikle Ortaçağ’ı konu alan filmleri yakınen takip ediyor. Cem birçok spor branşını da takip ediyor. Futbol, basketbol ve tenis, Cem’in en çok takip ettiği spor branşları arasında yer alıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 374.975,53 TL 5,46%
ethereum
Ethereum (ETH) 26.437,91 TL 9,35%
cardano
Cardano (ADA) 19,34 TL 11,01%
tether
Tether (USDT) 8,62 TL 0,28%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 3.246,68 TL 7,50%
xrp
XRP (XRP) 8,60 TL 12,86%
solana
Solana (SOL) 1.284,11 TL 17,78%
polkadot
Polkadot (DOT) 271,48 TL 16,63%
usd-coin
USD Coin (USDC) 8,62 TL 0,29%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) 1,92 TL 9,20%
Copy link
Powered by Social Snap