bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 63,397.99 5.61%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 3,422.37 6.98%
bnb
BNB (BNB) $ 577.38 7.38%
solana
Solana (SOL) $ 155.87 7.11%
xrp
XRP (XRP) $ 0.535785 0.23%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.436914 0.58%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.121812 7.91%

Bankacılık Devi BBVA Kripto Para Hizmeti Başlatabilir

bankacilik devi bbvadan kripto para adimi

Garanti Bankası’nın üst kuruluşu olan İspanyol bankacılık devi BBVA’nın kripto para hizmeti sunabilir.

Garanti Bankası’nın üst kuruluşu olan İspanya’nın en büyük ikinci bankası olan BBVA’nın önümüzdeki aylarda kripto para ticareti ve saklama hizmetleri sunacağı iddia edildi. Coindesk’in haberine göre, önde gelen banka söz konusu hizmetleri İsviçre’de sunacak ve şu anda ise yasal onay alınmasını bekliyor:

“Hala bazı uyum engelleri var, bu nedenle Aralık ayında olmayacak, ancak BBVA’nın önümüzdeki ay bunu açıklamasını bekliyorum.”

BBVA, yaklaşık altı ay önce temel bankacılık yazılımı sağlayıcısı Avaloq ve İsviçreli kripto uzmanları METACO tarafından oluşturulan SILO saklama platformunu entegre etmeye başlamıştı. METACO’nun ayrıca merkezi Londra’da bulunan Standard Chartered ile kurumsal bir gözetim çözümü üzerinde çalıştığı biliniyor.

BBVA, kripto para yeniliklerine yabancı değil. Temmuz 2018’de kamu ve özel blokzincirlerini birleştiren ilk finans kurumları arasında yer almıştı. Ancak bankanın bu son hamlesi, piyasanın ne kadar geliştiğine işaret ediyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.

btchaber bh logo

BTCHaber

2016’da kurulan BTCHaber, kendi yazar kadrosu ile özgün yazılar ve içerikler üretmekte, yerli ve yabancı kaynakları takip ederek doğruluğu teyit edilmiş sadece önemli ve öne çıkan haberleri sunmaktadır. BTCHaber, kripto para piyasasının her geçen gün büyüdüğü bu dijital çağda yeni yatırım yollarının keşfetmek, gelişmeleri anbean takip etmek ve kullanıcıları doğru bilgiye ulaştırmak için kurulmuş güncel Bitcoin ve diğer kripto paraların konu alındığı haber platformudur.
https://www.btchaber.com/

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
Bağlantıyı kopyala