bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 60,112.11 2.33%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 3,199.59 1.40%
bnb
BNB (BNB) $ 536.63 0.77%
solana
Solana (SOL) $ 145.01 3.54%
xrp
XRP (XRP) $ 0.532225 2.17%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.431204 1.19%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.112184 2.27%

Ark Invest CEO’su Cathie Wood’dan Bitcoin Fiyatı için Tahmin!

ark invest ceosu cathie wooddan bitcoin fiyati icin tahmin

Kripto para borsasındaki dalgalanmalar devam ediyor. Borsanın en değerli para birimi olan Bitcoin için birçok önemli isim, önemli tahminlerde bulunuyor. Bu tahminlerden bir yenisi de Ark Invest CEO’su Cathie Wood tarafından geldi. Wood, önümüzdeki 5 yıl içinde Bitcoin fiyatı ile ilgili iddialı bir tahminde bulundu.

Cesur olarak değerlendirilen bu fiyat tahmininin yanında Wood, Ethereum‘u da övmeyi ihmal etmedi.

Ark Invest CEO’su Cathie Wood: 5 Yılda 500 bin Doları Görür

Ark Invest CEO’su Cathie Wood, ew York’taki SALT fintech konferansında CNBC sunucusu Andrew Ross Sorkin’in sorularını yanıtladı.

Wood’un biraz cesur bir tahmin yaptığını söylemiştik. Zira, Wood’a göre, Bitcoin fiyatı önümüzdeki 5 yılda 10 kat artacak. Wood’un tahmini, 500 bin dolar seviyesine geleceği yönünde.

ark invest ceosu cathie wooddan bitcoin fiyati icin tahmin 2

Yönetici, elinde sadece bir kripto para olsaydı, bunun Bitcoin olacağını söyledi. Bunun sebebiyse ülkeler tarafında yasal olarak kabul edilmeye başlanması. Ayrıca Wood, Ether’de de büyük bir çıkış bekliyor.

Ark Invest’in portföyüyle ilgili de konuşan Wood, Ark’un muhtemelen yüzde 60 Bitcoin, yüzde 40 Ethereum’dan oluşan bir portföye sahip olabileceğini söylesi. Ayrıca, PoS’a geçişin başlaması nedeniyle şirketin, Ethereum’a daha fazla güvenliğini de sözlerine ekledi. Merkezi olmayan finansın (DeFi) da oldukça ilginç olduğuna değinen Wood, özellikle geleneksel finansı bozabilme yeteneğine sahip olduğundan bahsetti.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.

btchaber bh logo

Hazal Orta

Hazal, 1990 yılında, ailenin tek çocuğu olarak, İstanbul’un Fatih ilçesinde doğdu. Hayatının ilk 18 yılını İstanbul’da geçirdikten sonra üniversitede Turizm ve Otel İşletmeciliği okumak için Isparta’nın yolunu tuttu. Eğitim hayatı boyunca yalnızca stajlarda turizm sektörüyle ilgilendi. Üniversite eğitiminin ilk yıllarında Work&Travel programıyla Amerika Birleşik Devletleri’nde üç aylık bir turizm deneyimi elde etti ve bu kariyerini, burada noktaladı. Eğitimi boyunca hiçbir gün bile turizmde bir kariyer hedeflemediği için okul biter bitmez kendine yeni bir çıkış aradı. Yazmaya ve yazılı basını takip etmeye olan ilgisiyle birlikte de kendini bilgisayar başında haber yazmaya çalışırken buldu. Editörlük kariyerine 2012 yılında, otomobil haberleri yazmaya çabalayarak başlayan Hazal, kariyerinin ilk yıllarında hem haberciliğin hem de dijital yayıncılığın dinamiklerini öğrenmeye başladı. SEO kelimesiyle tanışması da bu yıllara dayanıyor. Yaklaşık 6 yıl boyunca yerli ve yabancı basını yakından takip ederek en doğru bilgiyi, hızlı ve sade bir şekilde okurlarla buluşturmanın ne kadar önemli olduğunu öğrendi. 6 yıllık bu otomotiv haberleri geçmişinin ardından ise soluğu teknoloji basınında aldı. Teknoloji basınındaki kariyerine Yazı İşleri Müdürü olarak başlayan Hazal, içerik üretiminin yanında yönetimi konusunda da önemli deneyimler elde etti. Bu süreçte hem teknoloji hem de otomotiv basınındaki bazı dergilerde de Yazı İşleri Müdürü ve Editör olarak görev alarak, basılı yayınlara dair de tecrübeler edindi. Farklı ekiplerle ve farklı sektörlerde çalışmanın çok yönlülüğe önemli katkılar sağladığını düşünen Hazal, yeni dönemde ise uzun suredir heyecan duyduğu blockchain teknolojisine daha fazla ilgi göstermeye başladı ve kariyerine de, teknolojiyle olan dirsek temasını kesmeden, bu doğrultuda devam etmeye karar verdi. Teknolojinin kanatları altındaki blockchain, NFT ve kripto para terimlerine aşina olan Hazal’ın yolu da böylelikle Kriptomeda ile kesişmiş oldu. BTCHaber.com'da Yönetici Editör görevini üstlenen Hazal, yazmaya bu çatı altında devam ediyor. Boş zamanlarında farklı alanlarda okumalar yapan Hazal, iyi yazmanın çok okumaktan geçtiğine inanıyor. Bilgisayar başından kalktığında ise soluğu dijital içerik platformlarında alıyor.

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
Bağlantıyı kopyala