Anthony Scaramucci: Sadece Bitcoin’e (BTC) Odaklanıyorum

scaramucci

Eski Beyaz Saray iletişim direktörü ve Skybridge’in kurucu ortağı olan Anthony Scaramucci, tamamen Bitcoin’e (BTC) odaklandığını söyledi. Scaramucci verdiği röportajda, neden sadece Bitcoin’e yöneldiğini ayrıntılıbir biçimde açıkladı.

“Dogecoin (DOGE), Ethereum (ETH) ve diğer dijital varlıklar ile ilgilenmiyorum. Yalnızca Bitcoin’e odaklanmış durumdayım.”

Ünlü yatırımcı, Bitcoin’in tüm kripto para birimlerinin piyasa değerinin büyük bir kısmını oluşturmasından da söz ederek, konuyla ilgili şu ifadeleri kullandı.

“Bitcoin 12 yaşında ve 8300 farklı rakibinin bloğunu devirmeye çalışmasıyla uğraşıyor ancak hala en tepede kalmaya devam ediyor. Bu benim için yeterince iyi.”

Skybridge’in Bitcoin fonu, 4 Ocak’ta resmen başlatılmıştı. O günden bu yana varlığın değeri 31 bin dolar seviyesinden 50 bin doların üzerine çıktı. Ancak Scaramucci’nin Bitcoin’e inanmasının tek nedeni bu değil. Scaramucci, Bitcoin’in günlük yatırımcıların portföylerine girmek adına en iyi şansa sahip olduğunu düşünüyor.

“Şu sıra ilk hedef, insanları kripto para karşıtlarından ve kripto para konusunda yetersiz olan kişilerden korumaya çalışmaktır. Onları Bitcoin’e yöneltmek yeterince zor olacak.”

Scaramucci, Bitcoin’e odaklanmış olmasına rağmen, diğer kripto paralara karşı da kapılarını kapatmış değil. Ünlü yatırımcı, bu konuyla ilgili de şu sözleri söyledi.

“Umarım bundan bir sene, bir buçuk sene sonra beni podcast’inize davet edeceksiniz ve diğer kripto paralar geçiş konusunda farklı bir fikre sahip olacağım.”

Cem Yavuz

Cem Yavuz

2 Ekim 1992 tarihinde İzmir’de dünyaya gelen Cem Yavuz, ilköğretimi yine doğduğu şehirde tamamladı. Liseyi İstanbul’da okuyan Cem, tarihe olan ilgisi sebebiyle üniversite eğitimini Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’nin Tarih bölümünde tamamladı. Cem’in ilk iş deneyimi arşiv çalışmaları üzerine oldu. Bahçelievler Belediyesi’nin tapu arşivinde görev alan Cem, web siteleri için makale yazmaya ise 2014 yılında başladı. 2014 yılından beri aktif olarak onlarca farklı konuda makale kaleme aldı. Cem bu süreç içerisinde, birçok tanınmış markanın web sitesi içeriklerini de üretti. Cem üniversiteden mezun olmasının ardından farklı sektörlerde de çalıştı. Ünlü bir GSM operatörünün tanıtımı üzerine çeşitli görevlerde bulunan Cem, tekstil sektöründe de bir yıldan fazla çeşitli görevler yaptı. Cem, ilk olarak devlet okulunda tarih öğretmenliği stajını tamamladı. Daha sonra özel bir kuruluşta bir dönem tarih öğretmenliği de yaptı. Cem’in kripto para sektörüne girişi ise 2017 yılındaydı. Kripto paralarla tesadüfen tanışan Cem, Ethereum’u oldukça ilgi çekici bulmuş ve bu konuyu araştırma yoluna gitmişti. Çeşitli kripto para borsaları ve web siteleri için rehber içerikler kaleme aldı. Rehber içerikler daha çok kripto paraların tanıtımı üzerineydi. Ayrıca blockchain teknolojisi ve kripto para madenciliği hakkında da birçok bilgilendirici yazı kaleme aldı. Daha sonra çeşitli kripto para haber sitelerinde düzenli olarak yazarlık yapan Cem, şu anda Kriptomeda yayınlarından Coinkolik ve BTCHaber’de editör olarak görev yapıyor. Cem’in kripto paraların yanı sıra farklı ilgi alanları da bulunuyor. Tarih lisans eğitimini tamamlayan Cem, hala tarihle ilgilenmeyi sürdürüyor. Özellikle Ortaçağ Türk Tarihi konusunda oldukça ilgi duyan Cem, bir dönem yerel bir gazetede tarih ağırlıklı köşe yazıları da kaleme aldı. Cem’in hobileri arasında edebiyat, sinema ve spor önemli bir yer tutuyor. Özellikle Rus edebiyatına yoğun bir ilgisi olan Cem, modern klasiklerle de bir hayli ilgi duyuyor. Cem’in tarihi filmlere de büyük bir ilgisi söz konusu. Özellikle Ortaçağ’ı konu alan filmleri yakınen takip ediyor. Cem birçok spor branşını da takip ediyor. Futbol, basketbol ve tenis, Cem’in en çok takip ettiği spor branşları arasında yer alıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
546.261,47 TL 2,71%
ethereumETH/TRY
37.651,61 TL 2,03%
tetherUSDT/TRY
20,13 TL 0,09%
bnbBNB/TRY
6.188,73 TL 1,93%
usd-coinUSDC/TRY
20,13 TL 0,04%
xrpXRP/TRY
10,21 TL 1,19%
cardanoADA/TRY
7,55 TL 1,76%
staked-etherSTETH/TRY
37.641,13 TL 1,98%
dogecoinDOGE/TRY
1,44 TL 1,81%
matic-networkMATIC/TRY
17,93 TL 2,32%
Bağlantıyı kopyala