bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 67,052.97 0.47%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 3,514.39 0.06%
bnb
BNB (BNB) $ 593.57 0.08%
solana
Solana (SOL) $ 173.38 2.65%
xrp
XRP (XRP) $ 0.596139 4.14%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.436708 0.31%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.133783 6.82%

Amerikalılar Bitcoin Hakkında Ne Düşünüyor?

amerikalilar bitcoin hakkinda ne dusunuyor

Amerika Birleşik Devletleri’nde yapılan bir anket, Amerikalıların, Bitcoin hakkındaki düşüncelerini gözler önüne serdi. Bitcoin için en büyük destek, çalışan ve genç nesilden geldi. YouGov tarafından yapılan araştırma ayrıca yılda 80 bin dolardan fazla kazanan Amerikalıların da Bitcoin’in yasallaştırılması konusunda pozitif olduğunu söyledi.

Bu arada hemen hatırlatalım, Bitcoin’i resmi para birimi olarak kabul eden ilk ülke El Salvador olmuştu. Panama gibi bazı diğer ülkeler de bu konuyla ilgili bir tasarıyı hızlıca masaya koymak için harekete geçti. Tüm bu eğilimler dünya çapında bir dalgalanma etkisi yarattı.

Amerikalılar Çoğu ‘Bitcoin Yasallaşsın’ Diyor

Londra merkezli YouGov’un çalışmasına 4.912 Amerikalı katıldı. Katılımcıların yüzde 11’i güçlü bir şekilde Bitcoin’in yasallaşmasını desteklediğini söyledi. Yüzde 16’nın ise güçlü olmasa da desteği söz konusu. Yani toplamda yüzde 27’lik bir oranın Bitcoin için destekçi olduğunu söyleyebiliriz.

amerikalilar bitcoin hakkinda ne dusunuyor 2

Demokratların yüzde 29’u, Cumhuriyetçilerin ise yüzde 26’sı bu konuda pozitif.

Yıllık 80 bin dolar ve üzerinde kazananların yüzde 21’i de aynı şekilde Bitcoin‘in yasallaştırılmasını destekliyor. Diğer taraftan, 40 bin dolar ya da daha az kazananların yüzde 11’i bu konuda daha az istekli.

Yaş olarak baktığımızda da 25-34 yaş aralığındaki her 2 kişiden biri destekçi konumunda. 57 – 75 yaş aralığındaki bireyler ise bu fikre şiddetle karşı çıkıyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.

btchaber bh logo

Hazal Orta

Hazal, 1990 yılında, ailenin tek çocuğu olarak, İstanbul’un Fatih ilçesinde doğdu. Hayatının ilk 18 yılını İstanbul’da geçirdikten sonra üniversitede Turizm ve Otel İşletmeciliği okumak için Isparta’nın yolunu tuttu. Eğitim hayatı boyunca yalnızca stajlarda turizm sektörüyle ilgilendi. Üniversite eğitiminin ilk yıllarında Work&Travel programıyla Amerika Birleşik Devletleri’nde üç aylık bir turizm deneyimi elde etti ve bu kariyerini, burada noktaladı. Eğitimi boyunca hiçbir gün bile turizmde bir kariyer hedeflemediği için okul biter bitmez kendine yeni bir çıkış aradı. Yazmaya ve yazılı basını takip etmeye olan ilgisiyle birlikte de kendini bilgisayar başında haber yazmaya çalışırken buldu. Editörlük kariyerine 2012 yılında, otomobil haberleri yazmaya çabalayarak başlayan Hazal, kariyerinin ilk yıllarında hem haberciliğin hem de dijital yayıncılığın dinamiklerini öğrenmeye başladı. SEO kelimesiyle tanışması da bu yıllara dayanıyor. Yaklaşık 6 yıl boyunca yerli ve yabancı basını yakından takip ederek en doğru bilgiyi, hızlı ve sade bir şekilde okurlarla buluşturmanın ne kadar önemli olduğunu öğrendi. 6 yıllık bu otomotiv haberleri geçmişinin ardından ise soluğu teknoloji basınında aldı. Teknoloji basınındaki kariyerine Yazı İşleri Müdürü olarak başlayan Hazal, içerik üretiminin yanında yönetimi konusunda da önemli deneyimler elde etti. Bu süreçte hem teknoloji hem de otomotiv basınındaki bazı dergilerde de Yazı İşleri Müdürü ve Editör olarak görev alarak, basılı yayınlara dair de tecrübeler edindi. Farklı ekiplerle ve farklı sektörlerde çalışmanın çok yönlülüğe önemli katkılar sağladığını düşünen Hazal, yeni dönemde ise uzun suredir heyecan duyduğu blockchain teknolojisine daha fazla ilgi göstermeye başladı ve kariyerine de, teknolojiyle olan dirsek temasını kesmeden, bu doğrultuda devam etmeye karar verdi. Teknolojinin kanatları altındaki blockchain, NFT ve kripto para terimlerine aşina olan Hazal’ın yolu da böylelikle Kriptomeda ile kesişmiş oldu. BTCHaber.com'da Yönetici Editör görevini üstlenen Hazal, yazmaya bu çatı altında devam ediyor. Boş zamanlarında farklı alanlarda okumalar yapan Hazal, iyi yazmanın çok okumaktan geçtiğine inanıyor. Bilgisayar başından kalktığında ise soluğu dijital içerik platformlarında alıyor.

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
Bağlantıyı kopyala