bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 64,816.37 1.76%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 3,125.38 7.80%
bnb
BNB (BNB) $ 567.30 2.41%
solana
Solana (SOL) $ 168.13 6.26%
xrp
XRP (XRP) $ 0.601744 3.51%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.388303 5.88%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.122807 5.85%

Alibaba Kripto Madencilik Ekipmanlarının Satışını Engelliyor

Alibaba Group rapor ceyrek

Çinli e-ticaret devi Alibaba Pazartesi günü yaptığı duyuruda, 8 Ekim’den itibaren platformunda kripto para birimi madencilik ekipmanlarının satışını durduracağını açıkladı.

Alibaba resmi duyurusunda şu ifadeler yer alıyor:

“[A] Kapsamlı bir değerlendirmeden sonra, çeşitli uluslararası pazarlarda sanal para birimleri ve ilgili ürünlerle ilgili yasa ve düzenlemelerin istikrarsızlığını göz önünde bulundurarak Alibaba.com, sanal para madencilerinin satışını yasaklayacak. Aşağıdakileri içeren ancak bunlarla sınırlı olmayan Bitcoin, Litecoin, BeaoCoin, QuarkCoin ve Ethereum: 1) Bitcoin madencileri gibi sanal para birimleri elde etmek için kullanılan donanım ve yazılım; 2) madencilik.”

Alibaba Group rapor ceyrek 1

Alibaba Madencilik Kategorilerini Kaldırıyor

Alibaba ek olarak madencilikle ilgili iki satış kategorisini de kapatacağını söyledi.

Madencilik Çin’in darbesinden sonra bu yılın başlarında ciddi olarak darbe aldı ve bazı madencilik firmalarının ülkeden çıkışına şahit olduk. Bir Ethereum madencilik havuzu şirketi olan Hangzhou merkezli Sparkpool’un hizmet kapatması gibi gelişmeler ise bu durumun artarak devam ettiğini gösteriyor.

Son olarak Huobi ve Binance gibi dev kripto para borsalarının da Çin’in düzenleyici hamleleri sonrasında servis erişimi için taşındığı hatırlatalım. 

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.

btchaber bh logo

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi arttı.

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
Bağlantıyı kopyala