bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 64,913.39 0.31%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 3,472.48 0.44%
bnb
BNB (BNB) $ 576.28 0.01%
solana
Solana (SOL) $ 161.15 0.32%
xrp
XRP (XRP) $ 0.582743 6.46%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.441597 1.43%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.122198 1.89%

ABD Hazinesinden Dikkat Çeken Kripto Para Yorumu

abd hazinesinden dikkat ceken kripto para yorumu

ABD Hazine Bakanlığı, uyguladığı ekonomik ve mâli yaptırımların kapsamlı incelemesinin sonuçlarını paylaştı. Kurum ulusal güvenlik ile ABD çıkarlarını şimdi ve gelecekte desteklemedeki etkinliklerini korumak ve artırmak için kripto para konusunda tavsiyeler yayınladı.

Bakan Yardımcısı Adeyemo, konuyla alakalı olarak şu açıklamalarda bulundu:

“Yaptırımlar, ulusal güvenlik çıkarlarımızı ilerletmek için temel olarak önemli bir araçtır. Hazine’nin yaptırım incelemesi, bu güçlü aracın sonuç vermeye devam ettiğini, ancak aynı zamanda yeni zorluklarla karşı karşıya olduğunu gösterdi. Bu kritik aracı modernize etmek ve güçlendirmek için ortaklar ve müttefiklerle birlikte çalışmaya kararlıyız.”

abd hazinesinden dikkat ceken kripto para yorumu

ABD Hazinesi’ne göre Kripto Paralar Sıkı Takip Edilmeli

Hazine Bakanı Janet L. Yellen‘in onay duruşması sırasında, Hazine Bakan Yardımcısı Wally Adeyemo’nun liderliğinde yaptırımların kapsamlı şekilde incelemesi gerektiğini belirtti. Hazine’nin incelemesi, her iki taraftan eski Hazine yetkilileri de dahil olmak üzere yüzlerce yaptırım paydaşını ilgilendiriyor.

Dışişleri Bakanlığı, Adalet Bakanlığı ve USAID dahil olmak üzere kilit kurumlar arasındaki bu ortaklık, kongre üyeleri ve çalışanları, küçük ve büyük ticari işletmeler ve finans kurumları, akademisyenler, sivil toplum örgütler ve yurtdışındaki müttefik ülkeleri de kapsıyor.

Hazine’nin incelemesi, yaptırımların önemli ve etkili bir politika aracı olmaya devam etmesine rağmen, yeni ödeme sistemlerinden kaynaklanan artan riskler, dijital varlıkların artan kullanımı ve siber suçlular gibi yeni zorluklarla karşı karşıya olduğunu belirtti.

Rapora göre, Hazine Bakanlığı hükümetin yapılandırılmış bir politika çerçevesi benimsemesini, mümkün olduğunda müttefikler ve ortaklarla koordineli çalışmasını, yaptırımların anlaşılır, uygulanabilir ve uyarlanabilir olmasını sağlamasını ve “istenmeyen ekonomik, siyasi ve insani etkileri azaltmak için” ortaklaşa kararlarların uygulamasını önerdi.

 

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.

btchaber bh logo

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi arttı.

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
Bağlantıyı kopyala