ABD Hazine Bakanlığı, 10.000 Doları Aşan Bitcoin (BTC) Transferi İşlemlerinin IRS’e Bildirimesini İstiyor

abd hazine

ABD Hazine Bakanlığı, Bloomberg’in iddiasına göre 10.000 dolar üzerindeki Bitcoin transferi işlemlerinin IRS’e bildirilmesini talep etti.

Bloomberg’in haberine göre ABD Hazine Bakanlığı, vergi uygulamalarıyla ilgili yeni bir raporda “Nakit işlemlerde olduğu gibi, adil piyasa değeri 10.000 dolardan fazla olan kripto varlıklar alan işletmeler de rapor edilecek.” ifadelerini kullandı.

Hazine Bakanlığı “teşvikleri en aza indirmek ve geliri yeni bilgi raporlamanın dışına kaydırmak için” kapsamlı raporlamanın gerekli olduğunu belirtti. Kripto para birimlerinin mevut ticari işlemlerinin de küçük bir payı bulunduğu ifade edildi.

Joe Biden yönetimi, bankaları vergi ödeme uyumluluğunu artırmaya yardımcı olma maksadıyla, hesap akışları hakkında rapor vermeye davet ediyor.

 

Cem Yavuz

Cem Yavuz

2 Ekim 1992 tarihinde İzmir’de dünyaya gelen Cem Yavuz, ilköğretimi yine doğduğu şehirde tamamladı. Liseyi İstanbul’da okuyan Cem, tarihe olan ilgisi sebebiyle üniversite eğitimini Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’nin Tarih bölümünde tamamladı. Cem’in ilk iş deneyimi arşiv çalışmaları üzerine oldu. Bahçelievler Belediyesi’nin tapu arşivinde görev alan Cem, web siteleri için makale yazmaya ise 2014 yılında başladı. 2014 yılından beri aktif olarak onlarca farklı konuda makale kaleme aldı. Cem bu süreç içerisinde, birçok tanınmış markanın web sitesi içeriklerini de üretti. Cem üniversiteden mezun olmasının ardından farklı sektörlerde de çalıştı. Ünlü bir GSM operatörünün tanıtımı üzerine çeşitli görevlerde bulunan Cem, tekstil sektöründe de bir yıldan fazla çeşitli görevler yaptı. Cem, ilk olarak devlet okulunda tarih öğretmenliği stajını tamamladı. Daha sonra özel bir kuruluşta bir dönem tarih öğretmenliği de yaptı. Cem’in kripto para sektörüne girişi ise 2017 yılındaydı. Kripto paralarla tesadüfen tanışan Cem, Ethereum’u oldukça ilgi çekici bulmuş ve bu konuyu araştırma yoluna gitmişti. Çeşitli kripto para borsaları ve web siteleri için rehber içerikler kaleme aldı. Rehber içerikler daha çok kripto paraların tanıtımı üzerineydi. Ayrıca blockchain teknolojisi ve kripto para madenciliği hakkında da birçok bilgilendirici yazı kaleme aldı. Daha sonra çeşitli kripto para haber sitelerinde düzenli olarak yazarlık yapan Cem, şu anda Kriptomeda yayınlarından Coinkolik ve BTCHaber’de editör olarak görev yapıyor. Cem’in kripto paraların yanı sıra farklı ilgi alanları da bulunuyor. Tarih lisans eğitimini tamamlayan Cem, hala tarihle ilgilenmeyi sürdürüyor. Özellikle Ortaçağ Türk Tarihi konusunda oldukça ilgi duyan Cem, bir dönem yerel bir gazetede tarih ağırlıklı köşe yazıları da kaleme aldı. Cem’in hobileri arasında edebiyat, sinema ve spor önemli bir yer tutuyor. Özellikle Rus edebiyatına yoğun bir ilgisi olan Cem, modern klasiklerle de bir hayli ilgi duyuyor. Cem’in tarihi filmlere de büyük bir ilgisi söz konusu. Özellikle Ortaçağ’ı konu alan filmleri yakınen takip ediyor. Cem birçok spor branşını da takip ediyor. Futbol, basketbol ve tenis, Cem’in en çok takip ettiği spor branşları arasında yer alıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 382.524,99 TL 0,66%
ethereum
Ethereum (ETH) 28.005,52 TL 2,86%
cardano
Cardano (ADA) 21,89 TL 8,64%
tether
Tether (USDT) 8,42 TL 0,10%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 3.414,70 TL 0,24%
solana
Solana (SOL) 1.510,08 TL 1,88%
xrp
XRP (XRP) 9,09 TL 2,06%
polkadot
Polkadot (DOT) 266,74 TL 10,07%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) 2,05 TL 1,45%
usd-coin
USD Coin (USDC) 8,42 TL 0,37%
Copy link
Powered by Social Snap