bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 64,927.40 0.31%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 3,480.54 0.85%
bnb
BNB (BNB) $ 578.08 0.57%
solana
Solana (SOL) $ 161.17 0.70%
xrp
XRP (XRP) $ 0.580729 8.14%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.440666 1.53%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.122683 1.91%

ABD Donanması Adamı Monero için Nükleer Sırları Satmaya Çalıştı

monero

Jonathan Toebbe ve eşi Diana Toebbe, ABD Donanmasının nükleer sırlarını yabancı bir güce satmaya çalışırken yakalandı. İşin şaşırtıcı tarafı çift, kripto para biriminin özel işlemleri nedeniyle Monero birimini ödeme aracı olarak kullanmayı planladı.

Çiftin satmaya çalıştığı bilgiler arasında, nükleer enerjili savaş gemilerinin tasarımı bulunuyor. 100.000 dolarlık kripto para kazanmak isteyen Toebbe, Bitcoin’in takip edilme riskinden endişe duyduğu için Monero ile ödeme almayı seçti.

monero btchaber

Monero Karşılığı Nükleer Sırlar

Bilgiler, özel olarak kamufle edilerek saklandı. Toebbes, SD kartları sandviç, sakız ve yara bandı ambalajı gibi eşyalara sakladı ve bu eşyaları halka açık yerlerde bıraktı. Ancak alıcının gizli bir FBI ajanı olduğu ortaya çıktı. 70.000 dolar transfer edildikten sonra Toebbes suç üstü yakalandı.

Monero, kripto hırsızları ve fidye yazılımı saldırganları gibi siber suçlular arasında yaygın olarak kullanılıyor çünkü izlenmesi neredeyse imkansız bir işlem protokolü uyguluyor.

Bitcoin’den farklı olarak, Monero’nun adresleri herkes tarafından görüntülenemiyor. Sistemde yalnızca bir işlemin her iki tarafındaki kullanıcılar ilgili adreslerin bakiyesini ve işlem geçmişini görüntüleyebiliyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.

btchaber bh logo

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi arttı.

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
Bağlantıyı kopyala