ABD Demokratları, Fon Artırmak için NFT’lere Yöneliyor

abd demokratlari bagis toplama icin nftlere yoneliyor

NFT sektörüne yoğun ilgi devam ediyor. Bugünlerde ABD’deki milletvekilleri, sosyal fonlardan kripto vergilerine kadar yeni bir mevzuata hazırlanıyor. Bir grup Demokrat Parti bağış toplayıcısı, tartışma ve kampanyaların ortasında alternatif bir gelir akışı için NFT‘lere yöneliyor. 

Yeni bir Demokrat destekli grup olan Front Row, siyasi bir NFT pazarının lansmanı yapmayı planlıyor. Oluşturulacak olan platform, sadece Demokrat Parti kampanyaları için kullanılacak.

Söz konusu yeni siyasi temalı NFT pazarı ile birlikte bir siyasi kampanya NFT’si oluşturulacak.

abd demokratlari bagis toplama icin nftlere yoneliyor 2

ABD Demokratlarının NFT’lere Olan İlgisi Artıyor

Teksas Demokrat Partisi’nden Front Row, platformda yalnızca bu alanda faaliyet gösteren ve kimliği doğrulanmış kişi ve kuruluşların NFT satacağını açıkladı.

Ayrıca şu anda, web sitesi Chris Turner ve Toni Rose gibi birden fazla Teksas Demokrat temsilcisinin NFT’lerini pikselleştirdi. Aday özellikli tüm NFT’lerin fiyatı ise 250 ABD doları.

Aynı zamanda bu siyasi NFT platformu ABD’de türünün ilk örneği olabilir ancak, bu yılın başlarında başka bir politikacı dijital koleksiyonlarla gündeme gelmişti. Hatırlatmak gerekirse; St. Paul Minnesota’dan Scott Jensen, daha önce valilik yarışında siyasi bir NFT dizisi yayımlamıştı.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 657.071,67 TL 13,55%
ethereum
Ethereum (ETH) 52.511,26 TL 13,90%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 7.145,53 TL 13,74%
tether
Tether (USDT) 13,33 TL 0,87%
solana
Solana (SOL) 2.533,55 TL 18,27%
cardano
Cardano (ADA) 17,89 TL 20,71%
xrp
XRP (XRP) 10,57 TL 19,33%
usd-coin
USD Coin (USDC) 13,35 TL 0,71%
polkadot
Polkadot (DOT) 383,97 TL 19,77%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) 2,28 TL 18,90%
Bağlantıyı kopyala