bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 64,761.35 2.21%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 3,461.01 1.81%
bnb
BNB (BNB) $ 576.77 0.10%
solana
Solana (SOL) $ 161.49 4.02%
xrp
XRP (XRP) $ 0.581779 8.52%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.441238 1.54%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.125411 3.51%

ABD Bitcoin (BTC) boğasını başlatabilir

Bitcoin ABD faiz enflasyon

BRN analisti Valentin Fournier, ekonomik faktörlerin etkisiyle ABD’de beklenenden daha güçlü bir resesyonun gelmek üzere olduğunu belirtti. Fournier, böyle bir senaryoda Bitcoin (BTC) için yükseliş öngörüyor.

Kripto para piyasası düşüşlerin etkisini silmeye çalışırken, gözler ABD’den gelecek makroekonomik verilere çevrildi. Gün içinde ABD’den enflasyon verisi gelecek. Bu veri, sonraki süreçlerin tahmin edilmesini sağlayacak. Birçok analist, resesyon ve faiz indirimini bekliyor.

BRN analisti Valentin Fournier, Decrypt’e verdiği demeçte BTC için çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Bitcoin (BTC) için gözler ABD’de

BRN analisti Valentin Fournier, ABD’den gelecek enflasyon verilerinin ardından Bitcoin (BTC) yükselişinin devam edeceğini aktardı. Fournier, ekonomik faktörlerin bir araya gelmesiyle ABD’nin büyük bir resesyona girmek üzere olduğunu ve bu doğrultuda Fed’in faiz indirimlerine mecbur kalabileceğini aktardı.

Fournier, BRN araştırma notunda bu senaryonun ekonomi açısından acımasız olacağını ifade etti. Notta, resesyon ve faiz indiriminin BTC için önemli bir ralli potansiyeli taşıdığı ve kripto para birimini tüm zamanların en yüksek seviyesine taşıyabileceği belirtildi.

Son düşüşlere rağmen iyimserliğini koruyan Fournier, “Bitcoin, ABD işlem saatlerinde hafif bir düzeltme yaşadığı için henüz düşüş eğiliminden tam olarak çıkmış değil, bu da son birkaç haftadır tekrarlanan bir model.” dedi.

Fournier, Fed Başkanı Jerome Powell’ın faiz indirimi hakkında yaptığı açıklamalara değindi. Powell, faiz indiriminin başlaması için enflasyonun yüzde 2’ye doğru ilerlediğinden emin olmaları gerektiğini belirtmişti.

Analist, “Daha önümüzde uzun bir yol olsa da, Fed’in temkinli yaklaşımı, faiz indirimleri yakın olana kadar güvercin bir duruş benimsemeyeceklerini gösteriyor.” yorumunda bulundu.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.

btchaber bh logo

Özgür Umut Demirci

24 Aralık 1997 tarihinde Artvin'de dünyaya geldi. Özgür, bir süre Bursa'da yaşadı. Bursa'da TSO Gürsu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nden mezun olduktan sonra Antalya Akdeniz Üniversitesi Gazetecilik bölümünde Lisans eğitimini tamamladı. 2020 yılından beri sektörün içinde yer alıyor.

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
Bağlantıyı kopyala