Zambiya Kripto Parayı Düzenleyecek Teknolojiyi Test Ediyor

zambiya kripto parayi duzenleyecek teknolojiyi test ediyor 2

Dünya genelinde kripto para birimlerinin benimsenmesi artmaya devam ediyor. Kripto para birimlerinin hızla benimsenmesinin arttığı ülkelerden birisi olan Zambiya’da kripto para birimlerini düzenleyecek yeni bir teknolojinin testlerine başlandı.

Zambiya’dan Kripto Para Adımı

Zambiya hükümet bakanı, Zambiya Bankası ve ülkenin menkul kıymet düzenleyicilerinin şu sıralar kripto para birimlerini düzenlemek için yeni bir teknolojiyi test ettiklerini belirtti. Yetkili isim Felix Mutati’ye göre kripto para birimi, ülkenin ulaşmak istediği geleceği somutlaştıran devrim niteliğinde bir teknoloji olarak öne çıkıyor.

zambiya kripto parayi duzenleyecek teknolojiyi test ediyor

Zambiya Merkez Bankası, ülkenin Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu ile ülkenin Teknoloji ve Bilim Bakanı Felix Mutati, kripto para birimlerini düzenlemek için yeni bir teknolojiyi test etme sürecinde olduklarını belirtti. Konu hakkında açıklama yapan Mutati, Zambiya’nın bu devrim niteliğindeki teknolojiyi düzenlemesi gerektiğini çünkü kripto para birimlerinin “ülkenin ulaşmak istediği geleceği” özetlediğini dile getirdi.

Mutati ayrıca, Zambiya’nın “kapsayıcı bir dijital ekonomi” elde etmesine yardımcı olacak olan önlemlerin bir parçası olarak düzenleyici teknoloji testlerinin de kısa süre içerisinde gerçekleşeceğini belirtti.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
527.033,48 TL 0,08%
ethereumETH/TRY
33.550,73 TL 0,03%
tetherUSDT/TRY
19,17 TL 0,11%
bnbBNB/TRY
6.203,19 TL 0,03%
usd-coinUSDC/TRY
19,15 TL 0,09%
xrpXRP/TRY
8,78 TL 2,72%
cardanoADA/TRY
6,82 TL 1,60%
dogecoinDOGE/TRY
1,43 TL 0,23%
staked-etherSTETH/TRY
33.459,55 TL 0,10%
matic-networkMATIC/TRY
20,75 TL 1,91%
Bağlantıyı kopyala