ZA Bank, Dijital Varlık Ticareti Sunmayı Planlıyor

za bank dijital varlik ticareti sunmayi planliyoret

Kripto para sektöründe birçok şirket kripto para birimleri ile yakından ilgileniyor. Son olarak Hong Kong’un en büyük sanal bankalarından biri olan ZA Bank, Hong Kong’un yeni yönergeleri çerçevesinde dijital varlık perakende ticaretini planlıyor.

ZA Bank’dan Genişleme Hamlesi

ZA Bank, yerel olarak lisanslı dijital varlık borsalarıyla ortaklık kurarak düzenleyici onaylar almayı hedefliyor. Banka, onayların alınmasının ardından müşterilerine, ZA Bank Uygulaması içinde fiat para birimini kullanarak sanal varlık ticareti yapma imkanı sunmayı planlıyor.

Hong Kong Menkul Kıymetler ve Vadeli İşlemler Komisyonu (SFC), varlık saklama güvenlik gereklilikleri, siber güvenlik standartları ve müşteri varlıklarının ayrılması gibi yeni yönergelerin uygulanmasıyla birlikte lisans başvuru sürecinin açıldığını duyurmuştu

ZA Bank tarafından yapılan açıklamaya göre; banka, düzenleyici onayları almak için yerel olarak lisanslı sanal varlık borsalarıyla ortaklık kuracak.

Hong Kong’un sanal varlık alanındaki yükselişi, Hong Kong Para Otoritesi’nin ZA Bank’ın da katıldığı dijital Hong Kong doları pilot projesinin lansmanında ve orada teknoloji hızlandırıcıların ve inkübatörlerin ortaya çıkmasında da görülebiliyor.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
619.097,87 TL 0,34%
ethereumETH/TRY
43.038,84 TL 0,11%
tetherUSDT/TRY
23,32 TL 0,08%
bnbBNB/TRY
6.156,26 TL 1,38%
usd-coinUSDC/TRY
23,32 TL 0,16%
xrpXRP/TRY
12,18 TL 1,17%
staked-etherSTETH/TRY
42.998,99 TL 0,08%
cardanoADA/TRY
7,55 TL 0,48%
dogecoinDOGE/TRY
1,59 TL 0,73%
solanaSOL/TRY
437,82 TL 0,47%
Bağlantıyı kopyala