Z Kuşağı Yatırımlarını Metaverse Odaklı Yapıyor

z kusagi yatirimlarini metaverse odakli yapiyor

Kripto paralar özellikle gençler arasında oldukça popüler bir konu. Özellikle son dönemde NFT ve metaverse sektörlerinin popülaritesinin artmasında büyük bir rol oynayan z kuşağı, yatırım odaklarını da metaverse‘e kaydırmış durumda.

Apex Fintech Solutions‘ın 1 milyondan fazla Z Kuşağı hesabını analiz eden rapora göre Z kuşağı(1996’dan sonra doğanlar), yatırımlarını Tesla gibi yenilikçi şirketlere ve metaverse projelerine yapıyor.

2022 yilinda one cikacak metaverse projeleri

Z Kuşağı Yatırımlarını Metaverse Projelerine Yapıyor

Z kuşağı arasında en büyük hisse sahibi yatırımcıların yatırımları, ağırlıklı olarak Tesla, Stash, WeBull ve Goldman Sachs Group’tan Marcus gibi şirketlere yönelik oldu. Apex Fintech Solutions raporuna göre bir dönemin popüler hisslerinden olan GameStop, Ocak ayında 5 sıra gerileyerek en çok yatırım alan şirketler arasında 11. sıraya geriledi.

Diğer taraftan Facebook’un ana şirketi Meta‘nın hisseleri birkaç basamak yükselerek 12 numaraya yükselirken, Roblox’un hissleri ise 36 sıra çıkarak 36 numaraya yükseldi.

Apex’in CEO’su Bill Capuzzi verdiği bir röportajda, şu noktalara değindi:

“Metaverse’e çok daha fazla ilgi var. Daha fazla NFT şirketi halka açıldıkça, muhtemelen ilk 100’e girdiklerini göreceğiz.”

Diğer taraftan ödeme şirketleri de genç yatırımcılar arasında oldukça popüler durumda. Paypal, üçüncü çeyrekte 9 sıra atlayarak 19 numaraya yükselirken, daha önce Square olarak adlandırılan Block 25 numarada sabit kaldı.

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 498.906,57 TL 4,99%
ethereum
Ethereum (ETH) 33.050,86 TL 1,19%
tether
Tether (USDT) 13,58 TL 0,61%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 5.033,31 TL 1,53%
usd-coin
USD Coin (USDC) 13,58 TL 0,98%
cardano
Cardano (ADA) 14,79 TL 1,58%
solana
Solana (SOL) 1.280,72 TL 1,33%
xrp
XRP (XRP) 8,30 TL 1,54%
terra-luna
Terra (LUNA) 921,10 TL 3,07%
polkadot
Polkadot (DOT) 245,57 TL 0,15%
Bağlantıyı kopyala