Yuzo Kano, FTX Krizi ile İlgili Değerlendirmede Bulundu

yuzo kano ftx krizi ile ilgili degerlendirmede bulundudd

FTX krizi birçok kripto odaklı şirketi etkiledi. Bununla beraber birçok önemli isim konu hakkında değerlendirmede bulunuyor. Son olarak çıkan haberlere göre, bitFlyer CEO’su Yuzo Kano da FTX krizi hakkında konuştu.

bitFlyer CEO’su Yuzo Kano, FTX Çöküşünü Değerlendirdi

Kripto para borsası bitFlyer CEO’su Yuzo KanoFTX borsasının çökmesiyle başlayan sürecin birçok şirketi iflasa sürükleyebileceğini aktardı. New Economy Forum’da Bloomberg Television’da Shery Ahn ve Haidi Stroud-Watts ile yaptığı röportajda Yuzo Kano, FTX krizi ile ilgili olarak şu ifadeleri kullandı:

bitFlyer CEOsu FTX Cokusunu Degerlendirdi
bitFlyer CEO’su Yuzo Kano

Bu çok büyük bir etki. Kargaşa, diğer firmaları iflasa sürükleyebilir.

Bilindiği üzere kripto sektöründeki en güvenilir isimlerden biri olarak görülen Bahamalar merkezli FTX’in çöküşü, endüstrideki düzenlemelerin esnekliği ve müşteri varlıklarının güvende tutulup tutulmadığını denetlemek için hangi kuralların yürürlükte olduğu konusunda yeni endişelere yol açtı

Düzenlemelere ve denetlemelere de değinen borsa CEO’su Kano, şirketinin FTX ile hiçbir anlaşması olmadığının altını çizdi. Kano, Japonya’nın çift katmanlı bir gözetim yoluyla kullanıcıları sıkı bir şekilde koruduğunu da belirtti.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
315.831,82 TL 0,10%
ethereumETH/TRY
23.389,09 TL 1,32%
tetherUSDT/TRY
18,65 TL 0,05%
bnbBNB/TRY
5.394,70 TL 0,61%
usd-coinUSDC/TRY
18,63 TL 0,03%
binance-usdBUSD/TRY
18,63 TL 0,03%
xrpXRP/TRY
7,28 TL 1,10%
dogecoinDOGE/TRY
1,92 TL 1,55%
cardanoADA/TRY
5,97 TL 1,25%
matic-networkMATIC/TRY
17,00 TL 1,47%
Bağlantıyı kopyala