Yuga Labs’a Yeni Hırsızlık Suçlaması

yuga labsa yeni hirsizlik suclamasi

NFT endüstrisinin lider markalarından birisi olan Yuga Labs’a yeni davalar açılmaya devam ediyor. Popüler NFT koleksiyonlarıyla adından söz ettiren Yuga Labs, BAYC kurt kafası logosu nedeniyle yeni bir suçlamayla karşı kaşıya.

BAYC Oluşturucusuna Yeni Dava

CryptoPunks ve Bored Ape Yacht Club’ın (BAYC) gibi popüler NFT koleksiyonlarının oluşturucusu konumunda olan Yuga Labs, yeni suçlamalarla karşı karşıya gelmeye devam ediyor. Şirketin en popüler NFT koleksiyonlarından birisi olan Bored Ape Yacht Club’ın (BAYC) ikonik hale gelen kurt kafatası logosunun, uygun lisans hakları olmadan yasa dışı bir şekilde ticari marka haline geldiği iddia edildi. Söz konusu tasarımın ilk olarak çocuklar ve yeni başlayanlar için çizim eğitimlerinde uzmanlaşan bir şirket tarafından yayımlandığı görülüyor.

yuga labsa yeni hirsizlik suclamasi 2

Şirket tarafından sergilenen sanat eseri, Bored Ape Yacht Club’ın (BAYC) Kennel Club koleksiyon ürünlerinin 17 Haziran 2021’de piyasaya sürüldüğünü düşünüldüğünde şirketin çiziminin Bored Ape Yacht Club’ın (BAYC) resmi logosuna çok benzediği görülüyor.

Son olarak Easy Drawing Guides, çizim fikri mülkiyet haklarının kendisine ait olduğunu belirtti. Easy Drawing Guides’ın Yuga Labs’a dava açıp açmayacağı şimdilik bilinmiyor.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
540.589,65 TL 2,00%
ethereumETH/TRY
34.412,01 TL 3,30%
tetherUSDT/TRY
19,21 TL 0,38%
bnbBNB/TRY
6.489,60 TL 2,51%
usd-coinUSDC/TRY
19,13 TL 0,37%
xrpXRP/TRY
8,79 TL 19,52%
cardanoADA/TRY
7,27 TL 13,46%
dogecoinDOGE/TRY
1,45 TL 5,81%
staked-etherSTETH/TRY
34.410,48 TL 3,55%
matic-networkMATIC/TRY
21,96 TL 4,72%
Bağlantıyı kopyala