Yuga Labs, WENEW Projesini Satın Aldı

Yuga Labs WENEW Projesini Satin Aldi

Kripto para sektörünün yaşadığı kriz günden güne artarken yeni gelişmeler de yaşanmaya devam ediyor. Özellikle son dönemde sık sık yeni projelerini duyuran Yuga Labs, 10KTF projesinin ve diğer marka işbirliklerinin yaratıcısı olan NFT girişimi WENEW’i bünyesine kattı.

Yuga Labs WENEW Projesini Satin Aldi

Yuga Labs, WENEW Projesini Bünyesine Kattı

Yuga Labs her ne kadar en büyük NFT koleksiyonlarından Bored Ape Yacht Club ile adını duyursa da kendisini geliştirmeyi başardı. Şirket CryptoPunks gibi birkaç projeyi de bünyesine katmaya devam etti ve metaverse gibi önemli adımlar da attı. Son olarak da şirket, bugün ünlü sanatçı Mike “Beeple” Winkelmann tarafından ortaklaşa kurulan NFT girişimi WENEW‘i satın aldığını duyurdu.

WENEW, Haziran 2021’de lansmanından bu yana Gucci, Louis Vuitton, Playboy ve Wimbledon tenis turnuvası dahil olmak üzere bir dizi marka iş birliği ile adını duyurmayı başardı. Bu sesi duyan Yuga Labs ise bu durumu değerlendirmek istiyor olcak ki projeyi bünyesine katmış bulunuyor.

Bu satın alım sonrası WENEW’in kurucu ortağı ve CEO’su Michael Figge’i yeni Baş İçerik Sorumlusu olarak ekleneceğini de belirtelim.

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
323.236,63 TL 1,81%
ethereumETH/TRY
24.193,55 TL 2,45%
tetherUSDT/TRY
18,65 TL 0,41%
bnbBNB/TRY
5.539,74 TL 1,91%
usd-coinUSDC/TRY
18,66 TL 0,09%
binance-usdBUSD/TRY
18,66 TL 0,37%
xrpXRP/TRY
7,38 TL 0,27%
dogecoinDOGE/TRY
1,95 TL 0,01%
cardanoADA/TRY
6,09 TL 1,33%
matic-networkMATIC/TRY
17,52 TL 2,32%
Bağlantıyı kopyala