YouTube Gaming Başkanı, Polygon’a CEO Olarak Katılacak

youtube gaming baskani polygona ceo olarak katilacak

Kripto dünyasındaki transfer haberleri hızla devam ediyor. Son olarak YouTube Gaming’in Yöneticisi Ryan Wyatt, Blockchain şirketi Polygon Studios‘a katılmak için YouTube’daki görevinden ayrılıyor. Ryan Wyatt, Polygon‘da CEO olarak kariyerine devam edecek.

YouTube’un Blockchain ve NFT‘lere olan son dönemdeki ilgisine rağmen Wyatt, yeni bir girişimin zamanının geldiğini söylüyor. Wyatt, Twitter üzerinden yaptığı bir açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“Oyunculara bir ses vermek ve oyuncuların ihtiyaçlarını her gün temsil etmek için YouTube’a neredeyse sekiz yıl önce geldim. Şimdi ise Polygon Studios’taki rolümde, yatırım, pazarlama ve geliştirici desteği yoluyla geliştirici ekosistemini büyütmeye ve Web2 ile Web3 arasındaki boşluğu kapatmaya odaklanacağım. Oyun, Eğlence, Moda, Haber, Spor ve daha pek çok alanda Polygon Studios organizasyonuna liderlik edeceğim.” 

youtube gaming baskani polygona ceo olarak katilacak 1

YouTube Gaming Başkanı, Polygon’da CEO Oluyor

YouTube Gaming Yöneticisi Ryan Wyatt, görevi süresince ünlü “Call of Duty” yayıncısı Dr. Disrespect, E-Spor organizasyonu 100 Thieves’ Nadeshot, CouRage ve Valkyrae gibi YouTube Oyun içerik oluşturucularının saygısını kazanmayı başardı.

Wyatt, YouTube Gaming’in canlı yayın girişimlerine öncülük ederek TimTheTatman, Ludwig ve Dr. Lupo gibi büyük içerik oluşturucularla özel anlaşmalar yapmış ve platformun oyun alanındaki elini güçlendiren kilit isimlerden olmuştu.

Şimdi ise Wyatt, kendisi Web 3.0 alanına getirecek şekilde konumlandırmış durumda.

Ancak Wyatt, bazı kitleler tarafından bu transferi sebebiyle eleştirildi. Öyle ki birçok oyuncu, NFT’leri ve Blockchain ağlarını, enerji kullanımını ve çevresel etkilerini öne sürerek kınadı. Oyun topluluğundaki bazı kişiler ise oyun bilgisayarları için grafik kartları alamamalarından dolayı kripto para madencilerini suçluyor.

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
461.771,39 TL 2,48%
ethereumETH/TRY
30.867,30 TL 4,31%
tetherUSDT/TRY
15,86 TL 0,13%
usd-coinUSDC/TRY
15,86 TL 0,22%
binancecoinBNB/TRY
4.744,77 TL 0,09%
bnbBNB/TRY
4.721,80 TL 0,62%
xrpXRP/TRY
6,42 TL 5,33%
binance-usdBUSD/TRY
15,87 TL 0,01%
cardanoADA/TRY
8,14 TL 8,92%
solanaSOL/TRY
805,26 TL 8,02%
Bağlantıyı kopyala