bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 63,900.12 2.63%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 3,119.43 0.24%
bnb
BNB (BNB) $ 554.94 1.66%
solana
Solana (SOL) $ 140.36 5.78%
xrp
XRP (XRP) $ 0.497556 0.41%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.466397 0.74%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.162323 1.47%

Youtube Bitcoin Dolandırıcılıklarını Yayınlamaya Devam Ediyor

youtube bitcoin dolandiriciliklarini yayinlamaya devam ediyor

Changpeng Zhao, Vitalik Buterin, Steve Wozniak ve Joe Rogan gibi isimlerin şöhretini kullanarak; BTC hediye ettiklerini belirten dolandırıcıların reklamları yine binlerce kişiye gösterildi.

YouTube kullanıcıları, platformda içerik izlerken sahte BTC hediye reklamlarının açıldığını bildirdi. Birçok kullanıcı- özellikle kripto para topluluğu kullanıcıları- YouTube’un buna nasıl izin verdiği konusunda öfkeli ve kafaları da karışmış durumda.

YouTube Dolandırıcıları, Görüntüleyenlerden Bitcoin Göndermelerini İstiyor

Kullanıcılar bir videoyu tıkladıklarında, Bitcoin’lerini anında 2x yapabileceklerini belirten bir reklamla karşılaşırlar. Haberin yazımı sırasında, kullanıcılar kripto para dolandırıcılıklarından özellikle; Binance’den Changpeng Zhao, Ethereum’un kurucu ortağı Vitalik Buterin ve podcast sunucusu Joe Rogan gibi çeşitli ünlüleri içeren reklamlar bildirdiler.

Reklamların tasarımı benzerdir, bu da aynı kişi veya bir grup insan tarafından oluşturulduğunu gösterir.

Bazı kullanıcılara göre, bu reklamlar haftalardır devam ediyor. Reddit’teki bir kullanıcı şunu yazdı :

“Çoğunlukla Gemini’nin kimliğini taklit eden 3 ila 5 arasında video izliyorum. Youtube’a rapor ediyorum ancak bunları kaldırmak için çok fazla zaman gider; yai bu yöntem tamamen işe yaramaz görünüyor. Belki de İkizler işin içine girmeli? ”

Bu açık dolandırıcılıklar, çeşitli kripto para eğitim kanallarının sansürlendiği zamana denk geldi.

Kripto para Twitter topluluğu bu konuda seslerini duyurdu ve son altı ay içinde, kripto para konularında içerik üreticilerinin sistematik olarak yasaklanmasına tepki olarak,  YouTube’u ikiyüzlülükle suçluyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.

btchaber bh logo

BTCHaber

2016’da kurulan BTCHaber, kendi yazar kadrosu ile özgün yazılar ve içerikler üretmekte, yerli ve yabancı kaynakları takip ederek doğruluğu teyit edilmiş sadece önemli ve öne çıkan haberleri sunmaktadır. BTCHaber, kripto para piyasasının her geçen gün büyüdüğü bu dijital çağda yeni yatırım yollarının keşfetmek, gelişmeleri anbean takip etmek ve kullanıcıları doğru bilgiye ulaştırmak için kurulmuş güncel Bitcoin ve diğer kripto paraların konu alındığı haber platformudur.
https://www.btchaber.com/

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
btch x banner
btch youtube banner
Bağlantıyı kopyala