bitcoinBTC/TRY
740.006,96 TL 2,29%
ethereumETH/TRY
45.411,92 TL 2,65%
tetherUSDT/TRY
27,33 TL 0,05%
bnbBNB/TRY
5.904,69 TL 1,55%
xrpXRP/TRY
13,87 TL 1,84%
usd-coinUSDC/TRY
27,37 TL 0,03%
staked-etherSTETH/TRY
45.374,19 TL 2,81%
cardanoADA/TRY
6,86 TL 2,63%
dogecoinDOGE/TRY
1,69 TL 1,78%
solanaSOL/TRY
550,58 TL 4,66%

Paylaş

Yeni Spot Ether ETF Başvurusu Geldi!

21Shares ve Ark Investment, birlikte bir spot ETF başvurusu yaptı. BTCHaber TV’nin canlı yayınında bu konu başta olmak üzere kripto dünyasına dair gündemin diğer önemli başlıkları, Paribu Araştırma İçerikleri Yöneticisi Nergis Karababa ile birlikte değerlendirildi.

21Shares ve Ark Investment’tan spot ETF başvurusu

Paribu Araştırma İçerikleri Yöneticisi Nergis Karababa, başvurunun ayrı ayrı değil birlikte yapılmasının önemli olduğunun altını çizerek, daha önce Bitcoin ile ilgili yapılan ETF başvurusunun bu yolu açtığını belirtti. Karababa, SEC’nin vereceği cevabı da merakla beklediğini söyledi.

Programda ayrıca kripto para birimi cüzdanı MetaMask’ın, kullanıcılarının ellerindeki kripto parayı fiat paraya dönüştürebileceğini ve bu parayı banka hesaplarına çekebileceğini duyurması ve Visa’nın stablecoin ödeme kabiliyetlerini farklı blockchain ağlarıyla genişletmesi konuşuldu. Karababa, hali hazırda mevcut olan hizmetlerin genişletilmesinin kripto ekosistemi için önemli bir gelişme olduğunu vurguladı.

ABD muhasebe standart belirleyicilerinin, 2025 yılından itibaren şirketlerin kripto para varlıklarının gerçeğe uygun değerini rapor etmelerine olanak tanıyacak yeni kuralları onaylaması ve dünyanın ilk yapay zeka güvenliği zirvesinin 1-2 Kasım tarihlerinde İngiltere’de düzenlenecek olması canlı yayının diğer konu başlıklarıydı.

Emirhan Erdoğan

Emirhan Erdoğan

Emirhan Erdoğan, Ocak 1991’de Iğdır’da doğdu. İlkokuldan üniversiteye kadar eğitim hayatını Ankara’da geçirdi. Bilkent Üniversitesi Siyaset Bilimi bölümünde lisans eğitimini alırken, Radyo Bilkent’te haber spikerliği yaparak kendisine paralel bir meslek ortamı yarattı. 2014’te mezun olduğunda önündeki iki yoldan yayıncılığı seçti ve 2016’da çalışma hayatı için İstanbul’a taşındı. Çeşitli televizyon kanallarında, dergilerde ve web sitelerinde spikerlik, sunuculuk, muhabirlik ve editörlük yaptı. Kripto kelimesini ilk olarak 2000’li yılların başında Dan Brown’ın Dijital Kale kitabında gören Emirhan Erdoğan, kripto dünyası ile 2021’in sonlarına doğru tanıştı. Yaklaşık 2 yıldır BTCHaber TV’de ekran yüzü olan Erdoğan, kripto gündemi ile ilgili günlük canlı yayınlar yapıyor ve yine Türk kripto ekosisteminin etkinliklerinde sunuculuk görevi üstleniyor. Evli ve 2 kedi babası olan Emirhan’ın hobileri arasında yeni yerler keşfetmek, kitap okumak, yemek yapmak, bisiklete binmek ve tiyatroya gitmek yer alıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala