Yeni FTX CEO’su Kripto Borsasını Yeniden Başlatabilir

yeni ftx ceosu kripto borsasini yeniden baslatabilir 2

İflas koruma başvurusunda bulunan FTX ile ilgili yeni gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. FTX’in yeni CEO’su John J. Ray III, başarısız kripto para borsası hakkında yeni açıklamalarda bulundu.

FTX Kripto Para Borsası Yeniden Açılabilir

Bir zamanların en büyük kripto para borsalarından birisi olan FTX geçtiğimiz aylarda iflas koruma başvurusunda bulunmuştu. Kasım 2022’de FTX’in yeni CEO’su olarak göreve gelen John J. Ray III, şirketin ana uluslararası borsası olan FTX.com’u yeniden başlatmak için bir görev gücü kurduğunu açıkladı.

yeni ftx ceosu kripto borsasini yeniden baslatabilir

John J. Ray III açıklamasında, üst düzey FTX yöneticilerinin cezai görevi kötüye kullanmaktan suçlanmış olsa da, bazı müşterilerin FTX’in teknolojisini övdüğünü ve platformu yeniden başlatmanın değerli olacağını belirtti. FTX yeni CEO’su, her şeyin masada olduğunu belirtti. John J. Ray III açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

Bu konuda ileriye dönük bir yol varsa, bu süreçte bu yolu sadece keşfetmekle kalmayacağız, onu yapacağız.

FTX’in iflas başvurusu, geçen yıl milyonlarca kullanıcının hesaplarına erişimini donduran kripto para platformlarından birkaç şirketin en büyüğü oldu. Başarısız kripto para borsası FTX bu süreçte, Celsius Network LLC, Voyager Digital Ltd ve BlockFi Inc, işletmelerini yeniden başlatmayı ve platformlarını daha güçlü rakiplere satmayı keşfetmek amacıyla Bölüm 11 iflas başvurusunda bulunmuştu.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
433.112,30 TL 1,80%
ethereumETH/TRY
30.809,91 TL 2,75%
tetherUSDT/TRY
18,82 TL 0,01%
bnbBNB/TRY
6.169,44 TL 0,96%
usd-coinUSDC/TRY
18,82 TL 0,02%
xrpXRP/TRY
7,53 TL 3,72%
binance-usdBUSD/TRY
18,84 TL 0,08%
cardanoADA/TRY
7,36 TL 3,29%
dogecoinDOGE/TRY
1,74 TL 5,39%
matic-networkMATIC/TRY
22,78 TL 4,49%
Bağlantıyı kopyala