Yellen, Nakit Riskinin Devam Ettiğini Belirtti

yellen nakit riskinin devam ettigini belirtti

Amerika Birleşik Devletleri Hazine Bakanı Janet Yellen, ABD’nin nakit krizi riski ile ilgili yeni açıklamalar yapmaya devam ediyor. Janet Yellen açıklamasında, Amerika Birleşik Devletleri’nin 15 Haziran 2023 tarihine kadar tüm ödemeleri gerçekleştirememe ihtimalinin devam ettiğini belirtti.

Janet Yellen’e Göre ABD Hükümetinin Nakit Riski Devam Ediyor

Amerika Birleşik Devletleri hükümetinin son dönemde en çok konuştuğu konulardan birisi nakit riski. Amerika Birleşik Devletleri Hazine Bakanı Janet Yellen, Amerika Birleşik Devletleri’nin Haziran ortasına kadar ödemeleri ödeyebilme ihtimalinin düşük olduğunu ifade ederek, Beyaz Saray’ın borç limitini yükseltmek için Cumhuriyetçilerle bir anlaşmaya varmasının aciliyetinin altını çizdi. Gün içinde bir programda açıklama yapan Yellen, şu ifadeleri kullandı:

Vergi gelirleri ve harcamalar konusunda her zaman belirsizlik vardır. Bu yüzden bu konuda tamamen emin olmak zor. Ancak değerlendirmeme göre, tüm faturalarımızı ödeyebilirken Haziran 15’e ulaşma ihtimali oldukça düşük.

ABD Hazine Bakanı Yellen, daha önce ABD’nin 1 Haziran 2023 gibi kısa bir süre içinde tüm ödemeleri yapabilme yeteneğinin kaybolacağını ve bu durumun da ülkeyi felaket boyutunda bir temerrüt riskiyle karşı karşıya bırakabileceğini dile getirmişti.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
559.840,94 TL 0,31%
ethereumETH/TRY
38.408,55 TL 0,67%
tetherUSDT/TRY
20,14 TL 0,02%
bnbBNB/TRY
6.295,31 TL 0,29%
usd-coinUSDC/TRY
20,14 TL 0,05%
xrpXRP/TRY
10,56 TL 7,30%
cardanoADA/TRY
7,62 TL 0,32%
staked-etherSTETH/TRY
38.372,08 TL 0,72%
dogecoinDOGE/TRY
1,46 TL 1,04%
solanaSOL/TRY
429,75 TL 3,81%
Bağlantıyı kopyala