Yazılım şirketi SAP, Metaverse’e Giriş Yapıyor

yazilim sirketi sap metaversee giris yapiyor

Birçok şirket metaverse evrenine giriş yapmaya devam ediyor. Metaverse evrenine giren şirketlerin sayısı her geçen gün artış gösteriyor. Bu kez yazılım şirketi SAP, metaverse evrenine girişi yaptığını duyurdu.

SAP, Metaverse’e Adım Atıyor

Yazılım şirketi SAP, Hintli işletmeler arasında bulutun benimsenmesini artırmak için metaverse evrenine doğru genişleyeceğini açıkladı.

yazilim sirketi sap metaversee giris yapiyor

Hintli işletmeler arasında bulutun benimsenmesini hızlandırmak amacıyla metaverse’e adım attığını duyuran yazılım şirketi SAP, bu girişim sayesinde dijital B2B hizmetlerini destekleyeceğini belirtti.

SAP, dijital çekirdeği, satın alma, müşteri ve insan deneyimi çözümleri gibi teknolojileri dijital işletmeler arası (B2B) hizmetleri desteklemek için bu konuda önemli adımlar atmayı hedefliyor.

SAP Hindistan alt kıtası başkanı ve genel müdürü Kulmeet Bawa konuyla ilgili şu açıklamalarda bulundu:

Metaverse, deneyimsel bir platform sağlayan mevcut deneyim ekonomisinin bir temsili olmayı hedefliyor. Bundan yararlanarak, dijital bir evrende bir bulut şirketleri ağı kurmayı umuyoruz. Amacımız, bu yıl boyunca bu platform aracılığıyla kuruluşlarla ilişki kurmaktır.

Şirket tarafından yapılan resmi açıklamaya göre, mevcut ve potansiyel müşteriler metaverse platformunda kendi dijital avatarlarını oluşturabilecek. İş gereksinimlerini karşılamak ve platformdaki diğer mevcut kullanıcılarla etkileşimleri kolaylaştırmak için SAP bulut teklifleri deneyimi elde edebilecek.

Esra Bayram

Esra Bayram

Esra Bayram, 26 Ocak 1999 tarihinde İstanbul’un Fatih ilçesinde dünyaya geldi. Aslen Zonguldaklı olan Esra Bayram, İlkokul ve Ortaokul’u İstanbul’da 75. Yıl Okulu’nda okuduktan sonra Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar verdi. Liseyi Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde bitirdi. Bu dönemde şiir yazan Esra Bayram bu konuda çeşitli şiir yarışmalarında derece elde etti. Lise yıllarında araştırmacı ve sorgulayıcı yanını keşfederek gazeteci olmaya karar verdi. 2021 yılında Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik bölümünden mezun olan Esra Bayram aynı zamanda Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümünde okuyor. Üniversite hayatında geçimini sağlamak için çeşitli meslek kollarında yarı zamanlı olarak çalışan Esra, bu dönemde kendi ayakları üzerinde durmayı öğrendi. Üniversite eğitimine devam ederken müziğe olan ilgisi ona bu alanda web sitesi oluşturmaya yönlendirdi. Kendi hazırladığı müzikle ilgili içerikleri bu sitede yayınladı. Aynı zamanda ukulele ve gitar çalmayı öğrenen Esra, boş vakitlerinde müzik aleti çalmayı öğreniyor. Esra Bayram, ulusal ve yerel birçok medya kuruluşunda stajını tamamladıktan sonra Bitcoin ve kripto varlık (dijital para birimleri) odaklı en son haberleri, en yararlı analizleri ve gelişmeleri takip ettiğiniz kapsamlı bir platform olan BTCHaber'de içerik editörlüğü yapmaya başladı. Dijitalleşen dünya ile birlikte dijital paraların öneminin giderek artması sonucunda kripto varlık sektörünün geleceğinin farkında olan Esra, kripto varlık ekosistemini yakından takip ediyor ve bu konuda uzmanlaşmak adına araştırmalar yapıyor. Müzik dinlemeyi, dergi ve kitap okumayı, yürüyüş yapmayı, bisiklete binmeyi, yabancı dizi ve film izlemeyi seven Esra şu sıralar daha çok kripto varlık ekosistemine yönelik kitaplar okuyor. Esra, iyi gözlem ve analiz kabiliyetine sahip biri olarak severek yöneldiği iletişim, medya alanında kendini olabildiğince geliştirmek istiyor. İş disiplini yüksek ve her daim öğrenmeye açık bir kişiliğe sahip olan Esra, meslek ilkelerine ve ahlakına uygun habercilik yapmaya özen gösteriyor. İletişim ve medya alanındaki deneyimlerini dergilik sektörüne taşıyarak, ilerde kendi dergisini çıkartmayı hedefliyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
442.702,47 TL 2,61%
ethereumETH/TRY
34.308,01 TL 4,46%
tetherUSDT/TRY
17,95 TL 0,11%
usd-coinUSDC/TRY
17,96 TL 0,08%
bnbBNB/TRY
5.944,71 TL 0,79%
xrpXRP/TRY
6,88 TL 1,27%
cardanoADA/TRY
9,72 TL 1,27%
binance-usdBUSD/TRY
17,95 TL 0,27%
solanaSOL/TRY
795,87 TL 4,89%
polkadotDOT/TRY
169,61 TL 0,05%
Bağlantıyı kopyala