Yatırımcısını Sevindiren Kripto Paralarda Bu Hafta

yatirimcisini sevindiren kripto paralarda bu hafta 2

Kripto para dünyası her zaman olduğu gibi hareketli bir şekilde devam ediyor. Geçtiğimiz hafta ilk Bitcoin ETF’sinin kabul edilmesi ardından, kripto paralarda göstergeler yeşile dönmüş durumda.

Diğer yandan Bitcoin (BTC) ise Fed başkanı Powell’ın açıklamaları ve 2. Bitcoin ETF’sinin kötü performans göstermesi ile birlikte haberimizin yazımı itibarıyla 61.084 dolardan işlem görüyor.

Gelin haftanın en iyi performans gösteren kripto paralarına yakından bakalım.

okb Kripto Para Hafta

Haftanın Yıldızı OKB: Yüzde 64.85 Yükseldi

Kripto para borsası OKEx’in kendi kripto para olan OKB, bu hafta oldukça büyük bir atılım yaparak hızlı bir yükseliş yaşadı. CoinMarketCap verilerine göre 24 saatlik işlem hacminde 3. sırada yer alıyor.

fantom Kripto Para Hafta

Fantom (FTM): Yüzde 27.13 Artış

Akıllı sözleşmeler odaklı Blockchain ağı Fantom, ABFT olarak adlandırılan DAG tabanlı konsensüs protokolünü kullanan popüler bir Blockchain projesi. Projenin yerel token’ı olan FTM ise yürütülen işlemlerin finansmanı için kullanılıyor. Bu hafta yatırımcısının yüzünü güldüren FTM, bu hafta yüzde 27.13 artışla 2. sıramızda yer alıyor.

solana Kripto Para Hafta

Solana (SOL): Yüzde 22.34 Artış

2017 yılında İsviçre Cenevre merkezli Solana Foundation tarafından başlatılan projes, çıktığı günden beri oldukça dikkat çeken bir proje oldu. 2020’nin Mart ayında resmi olarak duyurulan SOL, çıktığı günden beri yatırımcısını güldürüyor. Son olarak Solana, bu hafta anlık bir yükseliş ile yüzde 22.34’lük bir artışla dikkatleri üzerine çekti.

Solana’nın haberimizin yazımı itibarıyla fiyatı ise tam olarak 200 dolar.

harmony Kripto Para Hafta

Harmony (ONE): Yüzde 19.88

Binance Launchpad üzerinde ilk borsa teklifinin (IEO) Mayıs 2019’da gerçekleştiren Harmony, merkeziyetsiz uygulamalar için bir geliştirilen bir Blockchain platformudur. Harmony’nin yerel token’ı ONE ise işlemlerin yürütülmesinden sorumlu kripto para birimidir.

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 700.578,15 TL 6,27%
ethereum
Ethereum (ETH) 59.825,87 TL 7,41%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 8.057,60 TL 9,24%
tether
Tether (USDT) 13,70 TL 0,21%
solana
Solana (SOL) 2.743,42 TL 8,18%
cardano
Cardano (ADA) 19,87 TL 11,10%
usd-coin
USD Coin (USDC) 13,69 TL 0,11%
xrp
XRP (XRP) 11,46 TL 8,39%
polkadot
Polkadot (DOT) 392,58 TL 9,36%
terra-luna
Terra (LUNA) 946,45 TL 11,29%
Bağlantıyı kopyala