Yatırımcılar, Tether’den 7 Milyar Doların Üzerinde Para Çekti

tetherWS

Geçtiğimiz hafta kripto para dünyasında yaşanan düşüş ile beraber birçok kripto para bu durumdan oldukça etkilendi. Özellikle Tether (USDT) yaşanan düşüşten en çok etkilenen kripto para birimlerinden biri oldu diyebiliriz.

Yatırımcılar, dolar sabitlemesinden kısa bir süreliğine düştüğünden bu yana Tether’den 7 milyar dolardan fazla para çekerek dünyanın en büyük sabit parasını destekleyen rezervler hakkında yeni soruları gündeme getirdi.

Tether’den 7 Milyar Doların Üzerinde Para Çekilmesi Yeni Soruları Gündeme Getirdi

Tether’in (USDT) sabit değerini kaybedebileceğinden endişe eden yatırımcılar 48 saat içinde Tether’den 7 milyar dolar aldı. Bunun yanında yatırımcılar, tıpkı UST’de olduğu gibi paralarını kaybedebileceklerinden korkarken, Tether CTO’su stablecoin’in tamamen desteklendiğini garanti ediyor.

Tether CTO’su Paolo Ardoino’ya göre, şirket son 48 saatte 7 milyar doları “göz açıp kapayıncaya kadar” kullandı. Ayrıca Paolo Ardoino, herhangi bir miktarda Tether kullanmak için likiditeye sahip olduklarını paylaştı.

Detaylandırmak gerekirse geçtiğimiz hafta, USDT kısa bir süre için 1 doların altına düştüğünde, bazı yatırımcılar en popüler stablecoin’in yüzde 100 desteklenip desteklenmediğine dair sorular tekrar ortaya çıktığından Tether’den 7 milyar dolar çekti.

Son olarak Tether (USDT) haberin yazımı esnasında CoinGecko verilerine göre; 1,00 dolardan işlem görüyor.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
327.052,85 TL 2,44%
ethereumETH/TRY
17.508,55 TL 4,08%
tetherUSDT/TRY
16,66 TL 0,32%
usd-coinUSDC/TRY
16,71 TL 0,04%
bnbBNB/TRY
3.675,48 TL 0,40%
binance-usdBUSD/TRY
16,56 TL 1,04%
xrpXRP/TRY
5,36 TL 1,77%
cardanoADA/TRY
7,55 TL 2,54%
solanaSOL/TRY
560,32 TL 1,76%
dogecoinDOGE/TRY
1,08 TL 5,70%
Bağlantıyı kopyala