Yatırımcılar Cardano, Tron ve Sandbox’a Yöneldi

yatirimcilar cardano tron ve sandboxa yoneldi

Son dönemde lider kripto para birimi Bitcoin, yatırımcı ilgisini kaybetti. Yatırımcılar, lider kripto para birimi Bitcoin yerine Cardano, Tron ve Sandbox’a yöneldi.

Yatırımcılar Farklı Alanlara Yönelmeye Başladı

Dijital varlık yatırım ürünleri, her zamanki gibi Bitcoin liderliğinde 54 milyon dolar tutarında üst üste tam dört haftadır çıkış görüyor. Lider kripto para birimi Bitcoin’de çıkışlar devam ederken sekiz altcoin varlığında ise yatırım girişi söz konusu.

CoinShares verilerine göre haftalık olarak yatırımcılar Bitcoin yerine altcoinlere yöneldi. Raporda, bunun “yatırımcıların daha altcoinlere yöneldiği” belirtildi. En kayda değer girişler ise Cardano, Tron ve Sandbox’a oldu.

yatirimcilar cardano tron ve sandboxa yoneldi 2

Bitcoin (BTC) ve Ether (ETH) fiyatları haftalık bakışta yaklaşık yüzde 3 değer kaybı yaşadı. Nasdaq ve S&P 500 gibi geleneksel piyasa endeskleri de tıpkı Bitcoin ve Ether gibi düşüş gösterdi.

Bitcoin’de toplam 38 milyon dolarlık çıkış yaşanırken, bu rakam hafta boyunca gerçekleşen tüm çıkışların yüzde 80’ine tekabül etti. CoinShares raporunda şu ifadelere yer verildi:

Kısa Bitcoin çıkışları ile birleştiğinde, son dönemde yatırımcı faaliyetlerinin neredeyse sadece varlığa odaklandığını vurguluyor.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
560.132,41 TL 2,04%
ethereumETH/TRY
38.512,01 TL 1,77%
tetherUSDT/TRY
20,61 TL 0,07%
bnbBNB/TRY
6.310,12 TL 1,82%
usd-coinUSDC/TRY
20,60 TL 0,09%
xrpXRP/TRY
10,69 TL 0,59%
cardanoADA/TRY
7,72 TL 0,96%
staked-etherSTETH/TRY
38.476,35 TL 1,78%
dogecoinDOGE/TRY
1,48 TL 1,21%
matic-networkMATIC/TRY
18,40 TL 1,21%
Bağlantıyı kopyala