Yatırım Şirketi Hashed, Terra Çöküşünde 3 Milyar Dolar Kaybetti

Yatirim Şirketi Hashed Terra Çöküşünde 3 Milyar Dolar Kaybetti

Kripto para sektöründe önemli bir iz bırakan Terra’nın çöküşü, beraberinde binlerce servetini kaybeden yatırımcı, iflas eden şirket ve düzenleyicilerin gözünde kötü bir algı bıraktı. Etkilerini hâlen hissettiğimiz Terra çöküşünde bir açıklama da kripto yatırım şirketi Hashed tarafından geldi.

Yatırım Şirketi Hashed, Terra Çöküşünde 3 Milyar Dolar Kaybetti

Hashed Terra Aldı, 3.6 Milyar Dolar Kaybetti

Terra ekosisteminde yer alan algoritmik stablecoin UST ve onun destekçisi LUNC (eski adıyla LUNA), yaşadıkları 0’lanma sonrası birçok krize yol açtı. Piyasalarda devasa bir düşüşe neden olan bu çöküş, yatırım şirketlerine de sert bir darbe vurdu.

Bu yatırım şirketlerinden biri olan Güney Kore merkezli kripto yatırım şirketi Hashed, projenin ilk aşamalarından 30 milyon LUNA almıştı. Ancak değeri neredeyse sıfırlanan LUNC, Hashed’ın 3.6 milyar dolarlık servetinin de erimesine neden oldu.

Bloomberg’e konuşan Hashed CEO’su Simon Seojoon Kim, Hashed’in Blockchain projesinin ilk günlerinde 30 milyon LUNA token’ı satın aldıklarını doğruladı. CEO LUNC’nin zirveye ulaştığında 3.6 milyar dolar değerinde olduğunu ve şu anda önemli bir zarar içerisinde olduklarını belirtti.

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
442.057,03 TL 2,52%
ethereumETH/TRY
34.245,61 TL 4,26%
tetherUSDT/TRY
17,92 TL 0,07%
bnbBNB/TRY
5.942,02 TL 0,10%
usd-coinUSDC/TRY
17,91 TL 0,05%
xrpXRP/TRY
6,87 TL 1,33%
cardanoADA/TRY
9,68 TL 0,80%
binance-usdBUSD/TRY
17,88 TL 0,27%
solanaSOL/TRY
795,33 TL 5,14%
polkadotDOT/TRY
169,25 TL 1,02%
Bağlantıyı kopyala