Yatırım Şirketi Arcane Crypto, Kripto Madenciliğine Adım Attı

yatirim sirketi arcane crypto kripto madenciligine adim atti

Norveçli yatırım firması kripto madenciliğine adım attı. Oslo merkezli yatırım şirketi Arcane Crypto, bir basın açıklamasında kripto varlık madenciliğine başlamak için, Bitmain’in en son modellerinden biri olan 352 Antminers s19 Pro’yu sipariş ettiğini duyurdu.

Arcane Crypto, 352 Antminers s19 Pro’yu yan kuruluşu olan Arcane Green Data Services aracılığıyla satın aldığını da belirtti.

Şirket CEO’su Torbjørn Bull Jenssen’in yaptığı açıklamada; partinin ayda yaklaşık 3,5 milyon SEK gelir getirmesini beklediği ve partinin toplam bilgi işlem gücü 38.720 Th/s olduğu belirtildi.

Arcane Crypto: Kapasite Artırmak Çalışmaları Sürüyor

Arcane Crypto ayrıca, 2022’nin ilk çeyreğinde madencilik kapasitesini iki katına çıkarmak için yeterli barındırma tesisine sahip olacaklarını ve bu tesislerin kapasitesini daha da genişletmek için araştırmalar yaptıklarını dile getirdi.

Dün belirtilen madencilik zorluğunda, iki hafta önceki yüzde 13’lük düşüş sonrası, yüzde 4.5 oranında küçük bir sıçrama yaşandı. Madencilik zorluğundaki artışlarla birlikte, madencilik gelirlerinin artmaya devam etmesi söz konusu. Ayrıca madencilere ve madencilik havuzu operatörlerine göre, Bitcoin’in son boğa koşusunun artan maliyetleri de dengelediği söylentiler arasında.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 565.355,59 TL 0,00%
ethereum
Ethereum (ETH) 35.125,84 TL 1,29%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 4.343,09 TL 0,34%
tether
Tether (USDT) 9,36 TL 0,27%
cardano
Cardano (ADA) 19,93 TL 1,46%
xrp
XRP (XRP) 10,10 TL 4,23%
solana
Solana (SOL) 1.474,92 TL 0,93%
polkadot
Polkadot (DOT) 385,74 TL 0,04%
usd-coin
USD Coin (USDC) 9,27 TL 0,09%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) 2,18 TL 0,91%
Copy link
Powered by Social Snap