Yatırım Hizmetleri Firması NYDIG, 650 ABD Bankasının Bitcoin Hizmeti Sunmasına Olanak Sağlayacak Bir Anlaşma Yaptı

Abone Ol:google-news
0
30/06/2021

Kurumsal ödeme şirketi NCR Corporation’ın, yatırım hizmetleri firması NYDIG ile 650 ABD bankasının ve kredi birliğinin milyonlarca müşteriye Bitcoin satın alma olanağı sunmasını sağlayacak bir anlaşma yaptığı bildiriliyor.

Çarşamba günü yayınlanan bir Forbes haberine göre, ortaklık tahmini 24 milyon müşteriye ödeme sağlayıcıları tarafından geliştirilen mobil uygulamalarda kripto para birimi alım satımı yapma olanağı sağlayacak. NYDIG, kripto para işlem ücretlerini talep edecek ve ek yatırım hizmetleri sağlayacak.

Anlaşmayı kabul eden finans kurumları, müşterileri için Bitcoin tutmak zorunda değiller. Bunun yerine, müşterilerine kripto para birimine erişim olanağı sunmak için NYDIG’nin saklama hizmetlerini kullanacaklar. 6 milyar dolarlık varlığa sahip olan NYDIG, 11 milyar dolarlık varlık yönetimi firması Stone Ridge’in kardeş şirketidir.

Büyüyen NYDIG Ağı

NYDIG son haftalarda, çoğunlukla geleneksel finans kurumlarının kripto paralara erişmesini sağlamaya yönelik birkaç anlaşma duyurdu. Firma daha önce tümü finansal hizmet sağlayıcıları olan ve çok sayıda yerel banka ve kredi birliği ile çalışan FIS, Fiserv, Q2 ve Alkami gibi şirketlerle iş birliği yaptı.

NYDIG Banka Çözümleri Başkanı Patrick Sells konu hakkında şunları söyledi:

“Bu ortaklıkların genişliği, hem bankacılık endüstrisinin değişmekte olan hızı ve ölçeğini hem de ortaklarımızla birlikte kullandığımız Bitcoin’e her yerde ve kolay erişim sağladığını gösteriyor.”

Kaynak: The Block

BTCHaber E-Posta Bültenine Abone Olun!

Diğer 1.046 kişiye katılın ve bugün bizimle kripto para yolculuğunuza başlayın.

Asla istenmeyen posta göndermeyeceğiz ve kişisel bilgilerinizi kimseyle paylaşmayacağız.

Dilek Sarı

1992 yılında İzmir’de doğan Dilek Sarı, Ege Üniversitesi Sosyoloji Yüksek Lisans mezunu. Blokzinciri ve kripto paralara olan ilgisi onu bu alanda çalışma yapmaya sevk etti. Dilek, 2 senedir kripto para sektöründe yer alıyor ve bu alanda uzmanlaşmak üzere çalışmalarını sürdürüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

bitcoin
Bitcoin (BTC) 341.763,69 TL 0,35%
ethereum
Ethereum (ETH) 19.826,50 TL 1,14%
tether
Tether (USDT) 8,55 TL 0,19%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 2.690,59 TL 0,21%
cardano
Cardano (ADA) 10,95 TL 0,34%
xrp
XRP (XRP) 6,08 TL 0,08%
usd-coin
USD Coin (USDC) 8,55 TL 0,07%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) 1,78 TL 0,89%
polkadot
Polkadot (DOT) 127,28 TL 3,09%
binance-usd
Binance USD (BUSD) 8,55 TL 0,16%
Share via
Copy link
Powered by Social Snap