Yargıç, Binance.US -Voyager Anlaşmasında Önemli Değerlere Dikkat Çekti

yargic binance us voyager anlasmasinda onemli degerlere dikkat cekti

Dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance, düzenleyici kurumlar tarafından açılan davalarla uğraşıyor. Bu noktada Binance’in ABD operasyonlarını yöneten Binance.US geçtiğimiz aylarda kripto borç verme platformu Voyager Digital varlıklarını satın almak için teklif vermiş olsa da bu teklif karşısında ABD makamları satın almaya karşı çıkan bir dava açmıştı. Söz konusu dava hakkında yeni gelişmeler yaşanmaya devam ediyor.

Yargıçtan Binance.US – Voyager Satın Alımına Dair Yeni Değerler

Bir New York yargıcı, Amerika Birleşik Devletleri hükümetinin Binance.US’un iflas eden kripto borç verme platformu Voyager Digital’in varlıklarını 1 milyar dolara satın almasını engelleme girişiminde “esasa ilişkin önemli bir dava” sunduğunu dile getirdi. Bölge Yargıcı Jennifer Rearden, yaşanabilecek olan gecikmelerin ayda 10 milyon dolara mal olabileceği için yaşanan anlaşmazlığı hızlı bir şekilde çözmeye çalışacağını ifade etti.

yargic binance us voyager anlasmasinda onemli degerlere dikkat cekti 2

Mart ayında Amerika Birleşik Devletleri İflas Yargıcı Michael Wiles, Voyager Digital varlıklarının Binance.US’a olan satışını onayladı. Bununla birlikte Rearden, kısa bir süre önce, ABD Başsavcısının anlaşmanın Voyager Digital’e vergi ya da menkul kıymetler kanını ihlallerinden muafiyet sağladığı yönündeki itirazları incelemek adına satış anlaşmasını durdurduğunu açıkladı.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
553.741,26 TL 0,98%
ethereumETH/TRY
38.329,97 TL 0,50%
tetherUSDT/TRY
20,62 TL 0,02%
bnbBNB/TRY
6.279,40 TL 0,80%
usd-coinUSDC/TRY
20,61 TL 0,09%
xrpXRP/TRY
10,42 TL 1,06%
staked-etherSTETH/TRY
38.337,60 TL 0,39%
cardanoADA/TRY
7,50 TL 2,68%
dogecoinDOGE/TRY
1,48 TL 0,62%
matic-networkMATIC/TRY
18,45 TL 0,72%
Bağlantıyı kopyala