Yapı Kredi Mobil’den Kripto Para Borsalarına Para Transferi Yapılabilecek

Abone Ol:google-news
0
06/05/2021

Türkiye’nin önde gelen bankalarından Yapı Kredi, mobil üzerinden kripto para borsalarına para transferi gerçekleştirilebileceğini duyurdu. 

Kripto paraların Türkiye’deki artan popülerliği ve benimsenmesine paralel olarak, önde gelen işletmeler de çalışmalarını bu doğrultuda şekillendirmeyi sürdürüyor. Bunlardan biri olan Yapı Kredi, bugün bir yenilik daha duyurdu ve Yapı Kredi Mobil üzerinden BtcTurk ve Paribu gibi kripto para borsalarına IBAN veya hesap bilgisi olmaksızın 7 gün 24 saat kesintisiz para transferi yapabileceğini açıkladı. Yapı Kredi müşterileri, “Kripto Platform İşlemleri” menüsünden sadece platform ve miktar bilgisi seçimi yaparak kripto para borsaları işlemlerini gerçekleştirebilecekler.

Yeni teknolojileri müşterilerine sunmaya devam edeceklerini söyleyen Yapı Kredi COO’su Cahit Erdoğan konu hakkında şu ifadeleri kullandı:

“Dijitalleşen günümüz dünyasında artık kullanıcılar diledikleri bankacılık hizmetine, diledikleri zaman ve mekanda en hızlı ve konforlu şekilde ulaşmak istiyor. Bu kapsamda müşterilerimizin bireysel ve kurumsal 800’ün üzerinde bankacılık işlemini kolaylıkla gerçekleştirebildiği Yapı Kredi dijital kanallarına bir yenilik daha ekledik. Artık kripto varlık platformlarına para transferi hizmetimizle, Türkiye’de kripto para alım-satımı yapılabilen Btcturk ve Paribu borsalarına Yapı Kredi Mobil aracılığıyla hesaptan direkt para gönderilebilmesini sağlıyoruz. Bundan sonraki süreçte de dijital bankacılık alanında örnek ve öncü  konumumuzu sürdürerek yeni teknolojileri en kullanışlı şekilde müşterilerimizin hizmetine sunmaya devam edeceğiz.”

BTCHaber E-Posta Bültenine Abone Olun!

Diğer 1.024 kişiye katılın ve bugün bizimle kripto para yolculuğunuza başlayın.

Asla istenmeyen posta göndermeyeceğiz ve kişisel bilgilerinizi kimseyle paylaşmayacağız.

Dilek Sarı

1992 yılında İzmir’de doğan Dilek Sarı, Ege Üniversitesi Sosyoloji Yüksek Lisans mezunu. Blokzinciri ve kripto paralara olan ilgisi onu bu alanda çalışma yapmaya sevk etti. Dilek, 2 senedir kripto para sektöründe yer alıyor ve bu alanda uzmanlaşmak üzere çalışmalarını sürdürüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

bitcoin
Bitcoin (BTC) 316.721,82 TL 0,01%
ethereum
Ethereum (ETH) 20.609,33 TL 3,39%
tether
Tether (USDT) 8,59 TL 0,28%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 3.050,61 TL 0,12%
cardano
Cardano (ADA) 12,62 TL 4,72%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) 2,71 TL 4,87%
xrp
XRP (XRP) 7,31 TL 2,00%
usd-coin
USD Coin (USDC) 8,58 TL 0,37%
polkadot
Polkadot (DOT) 182,81 TL 8,16%
uniswap
Uniswap (UNI) 190,88 TL 6,59%
Share via
Copy link
Powered by Social Snap