Yapay Zeka Gelişimine Ara Verilmesi Talep Ediliyor

elon musk yapay zeka gelisimine ara verilmesi cagrisinda bulunuyorfrf

Son dönemde yapay zeka hızlı bir şekilde benimsenmeye ve ilgi göstermeye başladı. Özellikle teknoloji devlerinde yapay zeka yarışı başladı. Son yıllarda metaverse üzerine rekabete giren şirketler, yönünü yapay zekaya çevirdi. Son olarak Tesla CEO’su Elon Musk ve teknoloji yöneticileri yapay zeka gelişimine ara verilmesi çağrısında bulunuyor.

Elon Musk: Yapay Zeka Gelişimine Ara Verilmeli

2.600’den fazla teknoloji lideri ve araştırmacı, toplum ve insanlık için derin riskler korkusuyla yapay zekanın (AI) daha fazla geliştirilmesine geçici olarak ara verilmesini isteyen açık bir mektup imzaladı.

Amerika Birleşik Devletleri düşünce kuruluşu Future of Life Institute (FOLI) tarafından yayınlanan mektubun imza sahipleri arasında Tesla CEO’su Elon Musk, Apple’ın kurucu ortağı Steve Wozniak ve birçok yapay zeka CEO’su ve araştırmacısı yer aldı.

Teknoloji yöneticileri tüm yapay zeka şirketlerini GPT-4’ten daha güçlü olan yapay zeka sistemlerinin eğitimini en az altı ay süreyle derhal durdurmaya çağırdı.

En önemli endişeler arasında, makinelerin potansiyel olarak propaganda ve gerçek olmayan bilgilerle bilgi kanallarını doldurup taşıyamayacağı ve makinelerin tüm istihdam fırsatlarını otomatikleştirip ortadan kaldırmayacağı yer alıyordu.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
550.545,69 TL 3,48%
ethereumETH/TRY
38.206,89 TL 2,14%
tetherUSDT/TRY
20,59 TL 0,11%
bnbBNB/TRY
6.253,01 TL 2,36%
usd-coinUSDC/TRY
20,48 TL 0,56%
xrpXRP/TRY
10,40 TL 3,73%
staked-etherSTETH/TRY
38.193,49 TL 2,22%
cardanoADA/TRY
7,53 TL 3,27%
dogecoinDOGE/TRY
1,46 TL 1,82%
matic-networkMATIC/TRY
18,16 TL 2,07%
Bağlantıyı kopyala