Yakılan Toplam Ethereum Miktarı 1.3 Milyon ETH’yi Aştı

yakilan toplam ethereum miktari 1 3 milyonu ethyi asti

Ethereum‘un arz talep dengesini sağlamak amacıyla geliştirilen ETH yakım protokolü 5 Ağustos’tan bu yana düzenli olarak Ethereum (ETH) yakıyor. Son olarak ETHBurn verilerine göre yakılan toplam Ethereum miktarı 1.3 milyon ETH‘yi aştı. Yakılan toplam Ethereum miktarının haberimizin yazımı itibarıyla 4.87 milyar dolara tekabül ettiğini de belirtelim.

Yakılan Ethereum Miktarı Artmaya Devam Ediyor

Ethereum madencilerinden gelen ilk eleştirilere rağmen, Ethereum EIP 1559, Ağustos ayının başlarında Londra güncellemesiyle birlikte yayınlandı ve o zamandan beri yakım protokolü Ethereum’un arzını daha önce hiç olmadığı kadar hızlı azaltıyor

yakilan toplam ethereum miktari 1 3 milyon ethyi asti

Diğer taraftan arzda gerçekleşen bu düzenli azaltım, Ethereum‘un değerine de dolaylı olarak etki etti. Öyle ki Ağustos ayı başlarında CoinGecko verilerine göre 2.456 dolar olan Ethereum fiyatı, yakımların başlamasında bu yana yüzde 41 artarak haberimizin yazımı itibarıyla 3.772 dolardan fiyatlanıyor. Diğer taraftan varlığın 4.878 dolara kadar ulaşarak ATH belirleyip 5.000 dolar sınırını zorladığını hatırlatalım.

Uzmanlara göre bu fiyat artışına Ethereum yakım protokolünün etkisi oldukça fazla.

Son olarak Ethereum’un haberimizin yazımı itibarıyla dolaşımdaki arzının 19 milyon Ethereum (ETH) olduğunu belirtelim.

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 471.462,79 TL 3,74%
ethereum
Ethereum (ETH) 32.549,00 TL 6,94%
tether
Tether (USDT) 13,43 TL 0,14%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 4.930,11 TL 5,30%
usd-coin
USD Coin (USDC) 13,40 TL 0,06%
cardano
Cardano (ADA) 14,37 TL 6,66%
solana
Solana (SOL) 1.273,00 TL 15,75%
xrp
XRP (XRP) 8,06 TL 7,06%
terra-luna
Terra (LUNA) 874,95 TL 0,11%
polkadot
Polkadot (DOT) 246,11 TL 7,55%
Bağlantıyı kopyala