Yakılan SHIB Miktarı, MATIC’in Piyasa Değerini Aştı

yakilan shib miktari maticin piyasa degerini asti

Geçtiğimiz yıl en iyi kripto para birimlerinin arasında ortaya çıkan Shiba Inu (SHIB), yakım haberleriyle gündeme gelmeye devam ediyor. Ağda yakılan SHIB miktarında her geçen gün artış kaydediliyor. Ancak buna rağmen SHIB’in fiyatında beklenen bir artış görülmüyor.

Shiba Inu Yakım Miktarı Artıyor

Shiba Inu ağında yakılan SHIB miktarı, MATIC’in toplam piyasa kapitalizasyonunu aştı ve Shibburn tracker‘a göre mekanizmanın uygulanmasından bu yana 4 milyar dolardan fazla token yakımı gerçekleşti. Geliştiriciler, SHIB yakım mekanizmasını, yakım arzıyla birlikte tokenin fiyatını yükseltmek için tasarladı.

yakilan shib miktari maticin piyasa degerini asti

Yakım mekanizması Shiba Inu tarafından aylar önce uygulanmaya başladı. Yakılan Shiba Inu miktarının MATIC, UNI ve Litecoin gibi kripto paraların arzından daha büyük olduğu ortaya çıktı.

Hatırlatacak olursak geçtiğimiz günlerde popüler meme kripto para birimi Shiba Inu (SHIB), yakım oranı son 24 saatte önemli ölçüde artış göstermişti. Shibburn’e göre, SHIB yakım oranı yüzde 230 artış göstererek, 357 milyon SHIB yakımı gerçekleşmişti.

Son olarak popüler meme kripto para birimlerinin durumuna bir göz atalım. CoinGecko verilerine göre; haberin yazımı esnasında SHIB 0.00001016 dolardan işlem görüyor

Esra Bayram

Esra Bayram

Esra Bayram, 26 Ocak 1999 tarihinde İstanbul’un Fatih ilçesinde dünyaya geldi. Aslen Zonguldaklı olan Esra Bayram, İlkokul ve Ortaokul’u İstanbul’da 75. Yıl Okulu’nda okuduktan sonra Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar verdi. Liseyi Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde bitirdi. Bu dönemde şiir yazan Esra Bayram bu konuda çeşitli şiir yarışmalarında derece elde etti. Lise yıllarında araştırmacı ve sorgulayıcı yanını keşfederek gazeteci olmaya karar verdi. 2021 yılında Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik bölümünden mezun olan Esra Bayram aynı zamanda Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümünde okuyor. Üniversite hayatında geçimini sağlamak için çeşitli meslek kollarında yarı zamanlı olarak çalışan Esra, bu dönemde kendi ayakları üzerinde durmayı öğrendi. Üniversite eğitimine devam ederken müziğe olan ilgisi ona bu alanda web sitesi oluşturmaya yönlendirdi. Kendi hazırladığı müzikle ilgili içerikleri bu sitede yayınladı. Aynı zamanda ukulele ve gitar çalmayı öğrenen Esra, boş vakitlerinde müzik aleti çalmayı öğreniyor. Esra Bayram, ulusal ve yerel birçok medya kuruluşunda stajını tamamladıktan sonra Bitcoin ve kripto varlık (dijital para birimleri) odaklı en son haberleri, en yararlı analizleri ve gelişmeleri takip ettiğiniz kapsamlı bir platform olan BTCHaber'de içerik editörlüğü yapmaya başladı. Dijitalleşen dünya ile birlikte dijital paraların öneminin giderek artması sonucunda kripto varlık sektörünün geleceğinin farkında olan Esra, kripto varlık ekosistemini yakından takip ediyor ve bu konuda uzmanlaşmak adına araştırmalar yapıyor. Müzik dinlemeyi, dergi ve kitap okumayı, yürüyüş yapmayı, bisiklete binmeyi, yabancı dizi ve film izlemeyi seven Esra şu sıralar daha çok kripto varlık ekosistemine yönelik kitaplar okuyor. Esra, iyi gözlem ve analiz kabiliyetine sahip biri olarak severek yöneldiği iletişim, medya alanında kendini olabildiğince geliştirmek istiyor. İş disiplini yüksek ve her daim öğrenmeye açık bir kişiliğe sahip olan Esra, meslek ilkelerine ve ahlakına uygun habercilik yapmaya özen gösteriyor. İletişim ve medya alanındaki deneyimlerini dergilik sektörüne taşıyarak, ilerde kendi dergisini çıkartmayı hedefliyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
430.591,24 TL 3,95%
ethereumETH/TRY
32.876,77 TL 8,89%
tetherUSDT/TRY
17,96 TL 0,08%
bnbBNB/TRY
5.977,64 TL 4,65%
usd-coinUSDC/TRY
17,96 TL 0,06%
xrpXRP/TRY
6,79 TL 3,88%
cardanoADA/TRY
9,60 TL 4,63%
binance-usdBUSD/TRY
17,96 TL 0,11%
solanaSOL/TRY
754,85 TL 4,30%
polkadotDOT/TRY
171,35 TL 8,90%
Bağlantıyı kopyala