bitcoinBTC/TRY
1.270.665,15 TL 0,61%
ethereumETH/TRY
67.990,68 TL 1,14%
tetherUSDT/TRY
28,96 TL 0,02%
bnbBNB/TRY
6.969,77 TL 1,29%
xrpXRP/TRY
19,28 TL 2,82%
solanaSOL/TRY
2.097,82 TL 5,04%
usd-coinUSDC/TRY
28,96 TL 0,10%
staked-etherSTETH/TRY
67.983,45 TL 0,91%
cardanoADA/TRY
17,19 TL 0,13%
dogecoinDOGE/TRY
2,91 TL 2,75%

Paylaş

Yakılan Ethereum Miktarı 2 Milyon ETH’ye Ulaşmak Üzere

yakilan toplam ethereum miktari 1 7 milyon ethyi asti

Ethereum London Hard Fork’u ile birlikte, ağın arz talep dengesini sağlamak amacıyla geliştirilen ETH yakım protokolü, 5 Ağustos’tan bu yana düzenli olarak Ethereum (ETH) yakımlarına devam ediyor. Son olarak ETHBurn verilerine baktığımızda, yakılan toplam Ethereum miktarının 1.94 milyon ETH‘yi aştığını görüyoruz.

Ek olarak toplam Ethereum miktarının haberimizin yazımı itibarıyla 5.89 milyar dolara tekabül ettiğini de belirtelim.

yakilan toplam ethereum miktari 1 7 milyon ethyi asti

Yakılan Ethereum Miktarı Artmaya Devam Ediyor

Ethereum EIP 1559, Ağustos ayının başlarında Londra Hard Fork’u ile birlikte yayınlandı. O zamandan beri yakım protokolü Ethereum’un arzını daha önce hiç olmadığı kadar hızlı azaltmaya devam ediyor. Diğer taraftan kripto para piyasasında yaşanan genel düşüşten Ethereum’da (ETH) etkilenmesine rağmen uzmanlara göre bu yakım protokolünün ETH’nin fiyatı üzerindeki etkisi büyük. Öyle ki CoinGecko verilerine göre Ethereum (ETH) son bir yılda yüzde 71 artmış durumda (ki son dönemdeki piyasa düşüşünü göz önüne aldığımızda oldukça önemli bir artış).

Haberimizin yazımı itibarıyla dolaşımdaki Ethereum (ETH) arzı CoinMarketCap verilerine göre 120 milyon Ethereum (ETH) seviyesinde.

Son olarak yine haberimizin yazımı itibarıyla Ethereum (ETH) fiyatı 2.9435 dolar olduğunu belirtelim.

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala