XUMM Cüzdanına FIO Protokolü Entegre Ediliyor

fio protokolu ile xrp artik okunabilir adreslere gonderilebilir

XRP tabanlı varlıklar için önde gelen bir kendi kendini saklama cüzdanı olan XUMM, kripto havalelerini kolaylaştırmak ve ilerletmek için FIO Protokolünü entegre ediyor. FIO protokolünün arkasındaki fikir, kripto ürünlerinin kullanılabilirliğini, hatırlanması kolay adresler ve alan adları ile genel kabulünü artırmak.

XUMM Cüzdanı FIO Protokolünün Yaklaşan Entegrasyonunu Duyurdu

Cüzdanlar Arası İşlerlik Vakfı (FIO) ve XUMM tarafından paylaşılan resmi ortak duyuruya göre cüzdan, FIO ekosisteminin çok önemli bir işlevi olan FIO Send‘i entegre ediyor. Böylece XRP kullanıcıları için para gönderme sürecini kolaylaşacak.

Detaylandırmak gerekirse XUMM, kullanıcıların yüksek güvenlikli bir ortamda XRP işlemleri için XRP Defter ve 3. taraf araçlarıyla etkileşime girmesine olanak tanıyan bir cüzdan olarak karşımıza çıkıyor.

Ayrıca yarım milyondan fazla XUMM kullanıcısı, XUMM’in yeni entegrasyonu ile para gönderip alabilecek. FIO Send ile kripto kullanıcıları, otomatik olarak oluşturulan adreslerini, insan tarafından okunabilen nakit etiketler ile değiştirebilecekler.

Son olarak haberin yazımı esnasında Ripple (XRP) CoinMarketCap verilerine göre; 0,7736 dolardan işlem görüyor. 

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 450.773,66 TL 5,17%
ethereum
Ethereum (ETH) 29.511,84 TL 9,97%
tether
Tether (USDT) 13,40 TL 0,39%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 4.601,74 TL 8,24%
usd-coin
USD Coin (USDC) 13,44 TL 0,17%
cardano
Cardano (ADA) 13,31 TL 9,97%
xrp
XRP (XRP) 7,60 TL 7,15%
solana
Solana (SOL) 1.120,41 TL 15,48%
terra-luna
Terra (LUNA) 835,70 TL 7,67%
polkadot
Polkadot (DOT) 217,87 TL 10,86%
Bağlantıyı kopyala