XRP Balinası, 20 Milyon Dolar Değerinde XRP Taşıdı

xrp balinasi 20 milyon dolar degerinde xrp tasidi 3

XRP balinası, küresel kripto para piyasasında yaşanan düzeltmelerin ardından birkaç saat içerisinde büyük işlemler gerçekleştirdi. Yatırımcılar geri çekilmeyi alım fırsatı olarak değerlendirirken balinalar, XRP varlıklarını borsalardan uzaklaştırmaya başladı.

XRP Balinası, Bitstamp Borsasından, 20 Milyon Dolar Değerinde XRP Taşıdı

Edinilen bilgilere göre anonim bir cüzdan; Bitstamp borsasından, 20 milyon dolar değerinde XRP taşıdı. Yapılan işlemin detayları ise açıklanmadı. Ayrıca 20 milyon dolarlık XRP alan balina, toplamda 51 milyon XRP tutuyor. Aynı şekilde daha önce Whale Alert tarafından paylaşılan bilgiye göre; bilinmeyen bir cüzdandan, Bithumb borsasına yaklaşık 100 milyon dolar değerinde XRP transferi gerçekleşmişti.

xrp balinasi 20 milyon dolar degerinde xrp tasidi
Kaynak: WhaleAlert

Söz konusu transfer işleminde; bilinmeyen cüzdan önce büyük miktarda parayı borsaya taşıyor. Ardından neredeyse aynı miktarda parayı geri çekiyor. Bazı kullanıcılar, cüzdanların yasa dışı kabul edilen işlem düzeninde kullanıldığını iddia ediyor. Bu durumu bazı topluluk üyeleri likidite sağlanması amacıyla yapıldığını düşünüyor.

xrp balinasi 20 milyon dolar degerinde xrp tasidi 2

Ayrıca XRP, haberin yazımı esnasında ise XRP, CoinMarketCap verilerine göre; 0.9606 dolardan işlem görüyor.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
527.242,85 TL 0,14%
ethereumETH/TRY
33.578,71 TL 0,27%
tetherUSDT/TRY
19,13 TL 0,16%
bnbBNB/TRY
6.203,57 TL 0,09%
usd-coinUSDC/TRY
19,15 TL 0,05%
xrpXRP/TRY
8,79 TL 2,45%
cardanoADA/TRY
6,82 TL 1,70%
dogecoinDOGE/TRY
1,43 TL 0,51%
staked-etherSTETH/TRY
33.365,34 TL 0,21%
matic-networkMATIC/TRY
20,77 TL 1,36%
Bağlantıyı kopyala