XDao, Token Yatırım Turunu Tamamladı

xdao token yatirim turunu tamamladi

Çok zincirli bir DAO oluşturucusu olan XDao, merakla beklenen token turunu tamamladı. Şirket tarafından yapılan açıklamada token turunun 50 milyon dolar değerinde tamamlandığı belirtildi.

XDao’nun Token Turu Sonuçlandı

DAO’ların farklı Blockchain ağlarında genişlemesine yardımcı olmak için kurulan bir girişim olan XDao, 50 milyon dolarlık bir değerleme üzerinden 2.3 milyon dolarlık yatırım aldı.

XDao CEO’su Vlad Shavlidze açıklamasında, şirketin yatırım turundaki şirketler arasında Panony, DWF Labs, Telos Foundation ve Grizzly Capital’in yer aldığını belirtti. Shavlidze 21 Kasım 2022’de kapanan bir token satışı yoluyla fonların toplandığını belirtti. Shavlidze, yatırım koşullarının kripto ayı piyasasına göre uyarlanmış tokenomiklerle 12 aylık bir süreçte 36 aylık doğrusal hak kazanma dönemi içerdiğini belirtti.

xdao token yatirim turunu tamamladi 2

Son dönemde kripto politikalarıyla eleştirilen Singapur’da kurulan bir girişim olan XDao, DAO çerçevesi aracılığıyla merkezi olmayan otonom kuruluşların oluşturulmasını sağlıyor. Şirket bir yayınında kullanıcıların bir DAO oluşturabileceğini, kripto varlıkları yatırabileceğini, oy vererek yönetebileceğini ve DeFi protokolleriyle doğrudan etkileşim kurabileceklerini açıklamıştı. Shavlidze yayında şu ifadeleri kullandı:

XDao kişisel acılarımızı çözme sürecinde ortaya çıktı. DAO sendikasının bir üyesi olarak web3’te operasyonlar kurmanın ne kadar zor olduğunu fark ettik ve bu da bizi XDao’yu kurmaya itti.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.
https://medium.com/@koseburak

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
307.704,16 TL 0,03%
ethereumETH/TRY
22.196,27 TL 0,20%
tetherUSDT/TRY
18,61 TL 0,07%
bnbBNB/TRY
5.595,18 TL 1,16%
usd-coinUSDC/TRY
18,63 TL 0,02%
binance-usdBUSD/TRY
18,63 TL 0,08%
xrpXRP/TRY
7,54 TL 4,07%
dogecoinDOGE/TRY
1,65 TL 8,67%
cardanoADA/TRY
5,86 TL 0,35%
matic-networkMATIC/TRY
15,67 TL 1,10%
Bağlantıyı kopyala