bitcoinBTC/TRY
739.822,57 TL 0,49%
ethereumETH/TRY
45.974,57 TL 0,20%
tetherUSDT/TRY
27,46 TL 0,02%
bnbBNB/TRY
5.895,95 TL 0,73%
xrpXRP/TRY
14,18 TL 1,51%
usd-coinUSDC/TRY
27,46 TL 0,01%
staked-etherSTETH/TRY
45.947,11 TL 0,15%
cardanoADA/TRY
6,88 TL 0,72%
dogecoinDOGE/TRY
1,70 TL 0,09%
solanaSOL/TRY
558,34 TL 0,57%

Paylaş

X, 7 eyaletten lisans aldı: Kripto ödeme hizmeti sunabilir

twitterx

Sosyal medya platformu X (eski adıyla Twitter), yedi ABD eyaletinden para ve döviz aktarımı için lisans aldı. Alınan lisans ile kripto paralar dahil tüm ödeme işlemlerini kapsadığı belirtildi. Lisans alınan eyaletler arasında Maryland, New Hampshire ve Rhode Island’ın da bulunduğu belirtildi.

elon musk yeni girisimini duyurdu

X, ödeme hizmeti için lisans aldı

X’in aldığı lisansların geniş ödeme hizmetleri sunulmasına izin verdiği belirtildi. Elon Musk, platformda kripto paraların destekleneceğini ima etmişti. Musk, geçen ay kuş logosunu bir süreliğine DOGE köpeği ile değiştirmişti.

Musk, daha önce X’i sosyal medyanın ötesinde her şeyin uygulaması haline getirmek istediğini açıklamıştı. X, Arizona, Maryland, Georgia, Michigan, Missouri ve New Hampshire’dan para aktarım lisanslarını aldı. Bu lisans ile X’in Venmo ve PayPal’a benzer ödeme işlemlerini destekleyeceği ifade edildi. X, süper uygulama olma hedefiyle ödeme hizmetleri sunmak istediklerini açıklamıştı.

Rhode Island’dan alınan lisansı kripto hizmetleri vermek için uygun olduğu kaydedildi. Western Union ve PayPal‘ın aynı eyalet lisanslarına sahip olduğu belirtildi. İki şirketin hizmetleri doğrultusunda ek lisansları da bulunuyor.

Göker Bilgiç

Göker Bilgiç

Göker Bilgiç, Kasım 1992'de İstanbul'da doğdu. İlkokul ve lise öğrenimini İstanbul'da gördü. İstanbul Üniversitesi Radyo, TV ve Sinema bölümünden mezun oldu. Üniversite yıllarında bilimsel araştırmalarda görev aldı. 2015 yılında Dünya gazetesinde haber editörü olarak mesleğe ilk adımını attı. Dünya'da farklı dönemlerde 5 yıla yakın çalıştı. Bu sürenin son 3 aylık kısmı Dünya kadrolarınca yayın hayatına başlayan Ekonomi gazetesinde geçti. Bazı dergi ve haber platformları ile reklam ajanslarında yine editör veya metin yazarı olarak mesai harcadı. 2018 yılında blockchain ve kripto paralar ile tanıştı. 2023 yılı Ocak ayından bu yana Btchaber.com'da editör olarak görev yapıyor. Aynı zamanda İstanbul Üniversitesi Radyo, TV ve Sinema programında lisansüstü eğitimine devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala