Wyre, Para Çekme İşlemlerini Yüzde 90 İle Sınırlandırıyor

wyre para cekme islemlerini yuzde 90 ile sinirlandiriyor

Kripto ödeme şirketi Wyre, zorlu kripto kışı döneminde müşterilerinin canını sıkacak yeni bir karar aldı. Şirket tarafından yapılan açıklamada, müşterilerin şu anda her bir hesapta tutulan varlıkların tamamını çekme işlemlerini kısıtladı.

Wyre, Müşterilerinin Varlıklarını Çekmeye Sınırlama Getirdi

Kripto para piyasalarında yaşanan düşüşlerden etkilenen Wyre, müşterilerinin şu anda hesaplarında bulunan varlıkların en çok yüzde 90’ını çekebileceğini açıkladı. Şirket tarafından yapılan Twitter açıklamasında şu ifadeler kullanıldı:

Wyre olarak müşterilerimizin para çekme politikasını güncelliyoruz. Yeni güncelleme ile birlikte müşterilerimiz paralarını çekmeye devam edebilecek olsa da, hesaplarda yer alan varlıkların en fazla yüzde 90’ı çekilebilecek. Bu yeni kural, Wyre hizmetlerini kullanan tüm kullanıcılar için geçerlidir. Bu sınırı aşan istekler reddedilecektir.

Şirket açıklamasında bu hamlesinin nedeninin de açıkladı. Şirketin açıklamasında göre, müşterilerin çekebilecekleri miktarı sınırlamak, firmanın gelecekteki olası mali sorunları atlatmak için daha iyi bir konumda bulunmayı kolaylaştıracak.

wyre para cekme islemlerini yuzde 90 ile sinirlandiriyor 2

Son olarak kısa bir süre önce Wyre, maliyetlerini düşürmek için 75 çalışanını işten çıkarmış ve küçülmeye gittiğini açıklamıştı. Konu hakkında açıklama yapan şirket, bu işten çıkarmalarının şirketin operasyonlarını sonlandıracağı anlamına gelmediğini belirtti.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
446.461,18 TL 2,15%
ethereumETH/TRY
30.811,92 TL 2,39%
tetherUSDT/TRY
18,83 TL 0,03%
usd-coinUSDC/TRY
18,83 TL 0,11%
bnbBNB/TRY
5.936,58 TL 2,29%
xrpXRP/TRY
7,81 TL 0,80%
binance-usdBUSD/TRY
18,83 TL 0,04%
cardanoADA/TRY
7,40 TL 1,77%
dogecoinDOGE/TRY
1,68 TL 0,52%
matic-networkMATIC/TRY
21,82 TL 0,85%
Bağlantıyı kopyala