Wyoming Üniversitesi Ripple Blockchain İle Ortaklık Kurdu

wyoming universitesi ripple blockchain ile ortaklik kurdu

1887 yılında kurulan ve Blockchain yeniliklerine olan ilgisiyle bilinen Wyoming Üniversitesi geçtiğimiz yılın sonlarında Bitcoin madenciliğine başladığını açıklamıştı. Wyoming Üniversitesi tarafından yapılan son açıklamaya göre, üniversite şimdi de kripto eğitimi ve araştırmalarını artırmak için Ripple ile ortaklık kurdu.

Wyoming Üniversitesi, Ripple Ortaklığında Kriptoyu Araştıracak

Son dönemlerde Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile davalarıyla gündeme gelen Ripple, hem kriptonun hem de kendinin geleceği için önemli bir ortaklık kurdu. ABD’nin köklü üniversitelerinden birisi olan Wyoming Üniversitesi, Ripple’ın Blockchain sistemini değerli buldu ve kampüs içinde eğitim ve araştırma projeleri için “Ripple Blockchain” ile ortaklık kurdu.

Ripple ve Wyoming Üniversitesi arasında kurulan ortaklığın, üniversite içinde bulunan pek çok bölümü kapsayacak genişlikte olduğu aktarıldı. Kurulan bu ortaklığın üniversitede siber güvenlik, fintech ve kripto para birimleriyle de ilgili olacağı açıklandı.

wyoming universitesi ripple blockchain ile ortaklik kurdu 2

Kurulan ortaklık neticesinde, Ripple Blockchain Collaboratory, Blockchain ve kripto teknolojilerini araştırmak isteyen üniversite öğrencileri için özel kurslar sunacak ve çeşitli konular hakkında eğitimler düzenleyecek. Konu hakkında açıklama yapan Wyoming Üniversitesi Hukuk Fakültesi Dekanı Klint Alexander şu ifadeleri kullandı:

Küresel ekonomi daha dijital ve hızlı hale geldikçe, blockchain ve kripto para birimleri gibi yenilikler, istisnadan ziyade bir norm haline geliyor. Kanunların bu değişikliklere ayak uydurması önemlidir ve Wyoming Üniversitesi olarak, giderek daha önemli bir hale gelen bu alanlarda kuralların ve düzenlemelerin geliştirilmesi için küresel bir merkez üssü haline gelmeyi planlıyoruz.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
319.632,79 TL 2,09%
ethereumETH/TRY
17.408,52 TL 2,26%
tetherUSDT/TRY
16,67 TL 0,11%
usd-coinUSDC/TRY
16,69 TL 0,02%
bnbBNB/TRY
3.593,65 TL 3,19%
binance-usdBUSD/TRY
16,67 TL 0,27%
xrpXRP/TRY
5,22 TL 1,85%
cardanoADA/TRY
7,44 TL 2,39%
solanaSOL/TRY
543,06 TL 1,78%
dogecoinDOGE/TRY
1,11 TL 0,70%
Bağlantıyı kopyala