bitcoinBTC/TRY
739.932,42 TL 0,24%
ethereumETH/TRY
45.978,69 TL 0,84%
tetherUSDT/TRY
27,46 TL 0,03%
bnbBNB/TRY
5.906,66 TL 0,14%
xrpXRP/TRY
14,21 TL 1,95%
usd-coinUSDC/TRY
27,46 TL 0,09%
staked-etherSTETH/TRY
45.972,37 TL 0,95%
cardanoADA/TRY
6,89 TL 0,03%
dogecoinDOGE/TRY
1,70 TL 0,14%
solanaSOL/TRY
556,14 TL 0,56%

Paylaş

Worldcoin’in kimlik protokolü 2 milyon kullanıcıya ulaştı

Worldcoinin kimlik protokolune yuksek talep2

Kripto para ve dijital kimlik projesi Worldcoin‘in World ID olarak adlandırılan küresel kimlik protokolüne iki milyondan fazla kullanıcı katıldı. İki milyon kayıt sayısı, hedeflenenden daha kısa sürede gerçekleşti.

OpenAI CEOsu Altmandan 100 Milyon Dolarlik Worldcoin Gorusmesi2

World ID’nin kayıtlı kullanıcı sayısı artıyor

Worldcoin‘in beta test aşamasında olan World ID projesi, bir milyona ulaşması için gereken sürenin yarısından daha kısa sürede iki milyon kayıt sayısını aştı. World ID, kullanıcıların kimliklerini kanıtlamak için telefonlarında saklayabilecekleri küresel dijital pasaport sunmayı amaçlıyor.

OpenAI’den Sam Altman’ın girişimi Worldcoin, Barcelona, Berlin ve Tokyo’yu kapsayan çok şehirli bir tura ilişkin detayları paylaştı. Turda her hafta ortalama 40 bin yeni doğrulanmış World ID üyesi olduğu belirtildi. Worldcoin’den yapılan açıklamada, Orb olarak bilinen göz tarama cihazlarının, talepteki artış nedeniyle önümüzdeki birkaç ay içinde dünya çapında giderek daha fazla kullanılabilir hale geleceğini tahmin etti.

Ayrıca Okta’nın Auth0 ve Talent protokolü de dahil olmak üzere diğer protokollerin World ID ve Worldcoin’i kullanmaya başladığını belirtti. Worldcoin, 8 Mayıs’ta doğrulanmış kullanıcılar için World App’i başlatmıştı. Proje 25 Mayıs’ta World ID programı için düzenlediği yatırım turundan 115 milyon dolar ile döndü. Şirketten yapılan açıklamada, World ID protokolüne daha fazla insanın kaydolduğu ve kullanımının giderek arttığı belirtildi.

Göker Bilgiç

Göker Bilgiç

Göker Bilgiç, Kasım 1992'de İstanbul'da doğdu. İlkokul ve lise öğrenimini İstanbul'da gördü. İstanbul Üniversitesi Radyo, TV ve Sinema bölümünden mezun oldu. Üniversite yıllarında bilimsel araştırmalarda görev aldı. 2015 yılında Dünya gazetesinde haber editörü olarak mesleğe ilk adımını attı. Dünya'da farklı dönemlerde 5 yıla yakın çalıştı. Bu sürenin son 3 aylık kısmı Dünya kadrolarınca yayın hayatına başlayan Ekonomi gazetesinde geçti. Bazı dergi ve haber platformları ile reklam ajanslarında yine editör veya metin yazarı olarak mesai harcadı. 2018 yılında blockchain ve kripto paralar ile tanıştı. 2023 yılı Ocak ayından bu yana Btchaber.com'da editör olarak görev yapıyor. Aynı zamanda İstanbul Üniversitesi Radyo, TV ve Sinema programında lisansüstü eğitimine devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala